Podstawowe źródło wiedzy na temat postaci leku rodzajów, właściwości, technologii i oceny jakości. Wydanie zostało unowocześnione i zaktualizowane względem wymagań Farmakopei Polskiej VI, a w konsekwencji definicje, opisane metody badań i wymagania są w znacznej mierze zgodne z obowiązującymi w Unii Europejskiej. Książka składa się z trzech części. W części pierwszej przedstawiono procesy jednostkowe stosowane w praktyce farmaceutycznej część druga to opis poszczególnych postaci leku i najnowszych metod ich otrzymywania cześć trzecia zawiera charakterystykę substancji pomocniczych stosowanych w technologii farmaceutycznej.

whatever82 | 2015-10-05
Na półkach: Naukowo, Posiadam, Przeczytane