New Avengers: Other Worlds
komiksy
xardas96

Walka o Ziemię trwa – i wymaga coraz większych poświęceń. Jeden z Iluminatów sprzedaje duszę, a reszta ściga się z czasem, konstruując jeszcze bardziej wyrafinowane wynalazki. Co odkryją dzięki przyrządowi pozwalającemu obserwować inne inkursje? Czy to wystarczy, by położyć kres zagładzie wszechświatów? Czy też wszystko, czego dokonali Iluminaci, okaże się jedynie ich łabędzim śpiewem?

źródło opisu: Egmont Polska, 2017

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Wkp | 2017-05-22
Przeczytana: 01 czerwca 2017

WSZYSTKO UMIERA, WSZYSTKO ŻYJE

„Nieskończoność” dobiegła końca, ale nie skończyły się zagrożenia dla całego (wszech)świata. Starcie z rasą budowniczych to był dopiero początek, teraz czekają wyzwania o wiele gorsze. Hickman konsekwentnie rozbudowuje swoją wielką opowieść o wrogach, z jakimi Avengers nie mają najmniejszych szans, stawiając ich dodatkowo w obliczu ciężkich moralnych wyborów. „Inne światy”, kontynuujące wątki z „Nieskończoności” gwarantują znakomitą zabawę wszystkim tym, którym spodobał się ten epicki event.

Całość recenzji na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/05/22/new-avengers-inne-swiaty-jonathan-hickman-simone-bianchi-rags-morales/

AliEns00 | 2017-05-04
Przeczytana: 03 maja 2017

Ciężko było mi przebrnąć przez ten wolumin. Akcja dzieje się po wydarzeniach z "Nieskończoności". Grupa Iluminatów bada Inkursje, jednocześnie próbując dowiedzieć się więcej na temat Czarnego Łabędzia.
Po ciężkim długim weekendzie majowym, trudno było mi się w tym wszystkim połapać. Wizualnie jest przyzwoicie, jednak poprzednie dwa tomy miały w mojej opinii zdecydowanie lepszą szatę graficzną.
Podejrzewam, że tom zyska zdecydowanie po przeczytaniu całości, kiedy dojdzie do kolejnego "wielkiego" wydarzenia w uniwersum Marvela.

Adam Grochocki | 2018-04-06

Ta i więcej recenzji komiksów na GeekLife.pl
Zapraszam :)

Pokonanie Thanosa i powstrzymanie inwazji nie oznacza bezpieczeństwa Ziemi. Multiwersum wciąż trawione jest przez inkursję, podczas której dochodzi do zderzenia poszczególnych uniwersów, a w efekcie do zniszczenia obu z nich. W pierwszym tomie Kapitan Ameryka wykorzystał Kamienie Nieskończoności, by oddalić zagrożenie, ale działanie poskutkowało jedynie rozprawieniem się z jedną inkursją, a w dodatku zniszczyło Kamienie. Nadciąga kolejne zderzenie światów, a Illuminaci stają przed wyborem – dokonać zniszczenia świata równoległego i tym samym unicestwienia miliardów istnień, czy poddać się i pożegnać z własnym światem.

W Innych Światach Hickman zaskoczył kolejnym ciekawym pomysłem. Więziona przez Illuminatów Black Swan podsunęła Reedowi Richardsowi pomysł stworzenia bramy, a może raczej okna, które pozwoli im obserwować inkursję w innych uniwersach. I tak, jak w przypadku podróży w czasie z serii Avengers, tak i tym razem...

Saruto | 2019-03-31
Rewolwerowiec | 2019-03-02