Avengers: Prelude to Infinity
komiksy
Bastard

Avengers – najsłynniejsza grupa superbohaterów w historii – z każdą kolejną przygodą czekają ich coraz większe wyzwania. Tym razem muszą wypełniać obowiązki nauczycieli, a następnie (gdy ich uczniowie zostają porwani) – zmierzyć się z Wielkim Ewolucjonistą! Niedługo potem naszą planetę ogarnia kolejny wielki kryzys i tylko połączone siły wszystkich członków Avengers mogą zniwelować jego skutki. Choć i tak może się okazać, że jest ich zbyt mało i trzeba będzie włączyć do składu niedawnych przeciwników...

W tym tomie do Jonathana Hickmana (Fantastic Four, New Avengers, Infinity) dołącza drugi scenarzysta Nick Spencer (Secret Avengers, Ant-Man). Autorami rysunków są: Mike Deodato (Amazing Spider-Man, Elektra, Incredible Hulk) i Stefano Caselli (The Amazing Spider-Man, Avengers World).

źródło opisu: Egmont Polska, 2016

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/

ksiazkowy_psotnik | 2019-04-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Przez jakiś czas zastanawiałam się czy pisać opinię czy nie, ponieważ od niedawna zaczęłam czytać komiksy i niezabardzo jeszcze się na nich znam, ale uznałam, że się wypowiem. Powiem tak..., że jeżeli chodzi o pierwszy tom, był całkiem ok. Drugi podobał mi się jeszcze bardziej , ale ten trzeci tom był tak strasznie przeciętny. Tutaj wydarzenia nie miały po części sensu i nawet nie wiedziałam przez co i dlaczego powstały, jakby była taka pożądana dziura w fabule. Troche się tu pogubiłam. Mam nadzieje, że pozostałe tomy będą lepsze.

Adam Grochocki | 2018-04-06

Ta i więcej recenzji komiksów na GeekLife.pl
Zapraszam :)

Tytuł albumu – Preludium Nieskończoności jest mylący. Czekając na to wydarzenie spodziewamy się Kamieni i, przede wszystkim, Thanosa. Ani artefakty, ani Szalony Tytan tutaj się nie pojawiają. W zamian otrzymaliśmy dwie niezależne od siebie opowieści. Dwie historie to dalsze przedstawianie bohaterów i zjawisk jakie (tak mi się wydaje) odegrają rolę w Nieskończoności. Czy to dobrze? O tym nico za chwilę.

Zeszyty #14-17 również można rozdzielić na dwa, ale wydarzenia w nich zawarte są już bardziej spójne. Na całym świecie uruchamiają się dziwne przekaźniki, które wysyłają w przestrzeń kosmiczną sygnał, a jego odbiorcą jest tajemnicza przedwieczna siła. Avengers muszą zawrzeć szyki, bo to co nadciąga jest potężniejsze niż wszyscy razem wzięci. Ponadto Steve Rogers cały czas zwiększa liczebność drużyny Mścicieli werbując co raz to bardziej nieprawdopodobnych członków.

Jeśli drugą część czyta się lepiej to liczebność...

posterchild | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

Chaos, chaos, totalny chaos!

Dlaczego? A dlatego, że eventy z serii Infinity należy czytać w pewnej skomplikowanej kolejności i niestety ta refleksja przyszła do mnie za późno.
Zatem, aby doświadczyć w pełni piękno tej historii, należy najpierw zaopatrzyć się we wszystkie dotychczasowe tomy Marvel NOW! prowadzące do i stanowiące sagę "Nieśmiertelność" czyli: Avengers 1-4, New Avengers 1-2, Thanos Powstaje, Nieskończoność, Guardians of the Galaxy 3, Thunderbolts 3 i Age of Ultron (to takie preludium do preludium). Egmont i tak jeszcze nie wydał (i pewnie nie wyda) wszystkich mniej ważnych wątków Infinity, ale i tak to co już mamy wprowadza niezły zamęt.
Ale hola! hola! Żeby nie było za łatwo nie da się wyżej wymienionej historii czytać pełnymi tomami, tylko trzeba je rozkładać na poszczególne zeszyty. Kompletny przewodnik dla zainteresowanych znalazłam tutaj: http://www.comicbookherald.com/the-complete-marvel-reading-order-guide/guide-part-18-infinity/
Skrócona do minimum wersja...

PawelM | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Przy takim wydaniu, nie jestem nawet w stanie ocenić scenariusza – dostaję masę bohaterów, z których większość jest mi nieznana i opowieść składającą się głównie z dziur.

WIĘCEJ:

AliEns00 | 2016-10-21
Przeczytana: 15 października 2016

Wstęp do Nieskończoności trwa już w zasadzie 3 tom, poznajemy aktorów widowiska a całość niechybnie zmierza ku spektakularnemu starciu Budowniczych z nieustraszonymi Avengers.
Szczęśliwie, ta niezbyt porywająca fabuła okryta jest piękną warstwą graficzną. Deodato jest tutaj w swojej najwyższej formie.

LEGOMANIAK | 2016-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Rewelacyjna. Czytając go czułem się jakbym oglądał bardzo dobry film. Fabularnie najlepiej z całej serii. Takich komiksów oczekuje. Już nie czujemy się obładowani masą niewiadomych informacji. Nie mogę się doczekać czwartej części. Zdecydowanie warto.

FomaLermont | 2016-05-25

Scenariusze Hickmana są napisane bez wątpienia z rozmachem. Tym razem nie skończy się na wewnętrznym konflikcie czy zagrożeniu narażającym na szwank wyłącznie Ziemię. Finalne efekty działań Ex Nihilo są naprawdę poważne, a zarazem tajemnicze. Bomby genezy są niedoskonałe, co powoduje pewne komplikacje., ale gdy wszystko jako tako zaczyna działać okazuje się, że żółty koleżka z Marsa sam nie miał do końca pojęcia do czego doprowadził. Sygnał poszedł daleko w przestrzeń, a odpowiedź będzie dramatyczna. Czas na kolejną rekrutację nowych członków.

Choć każdy zapewne wie, że i tak niedługo czas dzieli te wydarzenia od pojawienia się starego, dobrego Thanosa. Póki co, mimo pozornego chaosu, autor konsekwentnie buduje swoją wizję kolejnej, być może jednej z największych batalii Avengers.

Mścicielom przyjdzie mierzyć się między innymi z High...

Bastard | 2016-04-28
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

3/10 – SŁABA

Avengers rozpoczynają w Savage Landzie edukację Dzieci Słońca, Wielki Ewolucjonista ma jednak w stosunku do nich własne plany. Tymczasem miejsca na które spadły bomby Ex Nihilo zaczynają wykazywać dziwną aktywność, a Bruce Banner przechwytuje wysyłane stamtąd niejasne sygnały. Co one oznaczają? Z kim się komunikują? Wszystko wskazuje na to, że Avengers będą musieli stawić czoła zagrożeniu, które może przerastać możliwości grupy. Aby odpowiednio przygotować się do ostatecznej konfrontacji, potrzebna będzie kolejna reorganizacja zespołu i przyjęcie w jego szeregi nowych członków.

Jak sam tytuł wskazuje „Preludium nieskończoności” jest zaledwie wstępem. Elementem większej całości, budowanym wyłącznie pod duży crossover. Jednak jako osobna historia moim zdaniem w ogóle się nie sprawdza. Mamy tu bowiem do czynienia z dalszym ciągiem fabularnych pierdół, jakimi Hickman uraczył czytelników w pierwszych dwóch tomach serii – Budowniczowie Światów, Mars, nieokreślone bliżej...

Wkp | 2016-04-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

POCZĄTEK KOŃCA

Z Avengersami problem jest jeden – nadmierna liczba bohaterów zbyt często wprowadza chaos. I to właśnie czuć w tym albumie. Ale czuć w nim także coś innego. Kiedy sięgnąłem po „Preludium…”, kiedy przeczytałem opis z tyłu, poczuł się znów jakbym sięgał po stary dobry „Mega Marvel”. Treść brzmiąca niczym coś dla wtajemniczonych, straszliwy patos i ta sugestia, że nawet jeśli ktoś nie wie o co chodzi, czuje że obcuje z czymś wielkim. Czy jednak tak, jak większość „Mega Marveli” niesie ze sobą rozczarowanie?

Hyperiom i Kapitan Wszechświat, z pomocą Thora, Superior Spider-Mana, Hawkeye’a i Spider-Woman, zaczynają nauczać Dzieci Słońca. Wielki Ewolucjonista chce je jednak wykorzystać do własnych celów. To jednak incydent bez większego znaczenia, kiedy prawdziwe zagrożenie, być może największe jakiemu stawić musieli czoła Avengers w swojej historii, pojawia się na horyzoncie. Miejsca upadku Bomb Genezy zaczynają wykazywać dziwną aktywność, komunikat niepokojący: naprawa...