Neuropatie nabyte

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Neurologii Praktycznej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czelej
zdrowie, medycyna

Neuropatie, czyli inaczej zapalenia nerwów obwodowych, mogą być spowodowane oddziaływaniem na struktury nerwu obwodowego czynników toksycznych, zapalnych i infekcyjnych. Jednakże, mimo zaawansowanej technicznie i wnikliwie prowadzonej diagnostyce, statystycznie, nie udaje się ustalić przyczyny ok. 20% przypadków neuropatii nabytych. Autorzy przedstawiają obraz kliniczny nabytych neuropatii...

Autorzy przedstawiają obraz kliniczny nabytych neuropatii obwodowych, ich diagnostykę i leczenie. Ta niewielka pozycja zawiera szczegółowe omówienie wszystkich najważniejszych neuropatii: demielinizacyjnych, neuropatii w chorobach metabolicznych i endokrynologicznych, układowych, w gammapatiach monoklonalnych, neuropatii paranowotworowych, infekcyjnych, toksycznych, a także zespół Parsonage'a-Turnera, polineuropatia stanu terminalnego, neuropatie po radioterapii.

źródło opisu: http://www.czelej.com.pl/

źródło okładki: http://www.czelej.com.pl/