Lśniący Księżyc

Tłumaczenie: Bartłomiej Męczyński
Wydawnictwo: Rogaty Budda
JarekRogacki

Dilgo Khjentse Rinpocze (1910-1991) był wysoko urzeczywistnionym mistrzem medytacji, uczonym i poetą, a zarazem głównym dzierżawcą linii njingma buddyzmu tybetańskiego. Niespotykana głębia jego duchowej realizacji sprawiała, że dla wszystkich, którzy mieli okazję go spotkać, stawał się żywym ucieleśnieniem miłującej dobroci, mądrości i współczucia. Jako oddany propagator bezstronnego ruchu...

Jako oddany propagator bezstronnego ruchu rime Khjentse Rinpocze cieszył się szacunkiem wszystkich szkół buddyzmu tybetańskiego i był nauczycielem wielu wybitnych mistrzów, w tym J.Ś. XIV Dalajlamy. Niestrudzenie pracował dla Dharmy, publikując teksty, wznosząc klasztory i stupy i udzielając wskazówek dziesiątkom tysięcy ludzi na całym świecie. Pozostawił po sobie dwadzieścia pięć tomów pism w języku tybetańskim.

Za pomocą barwnych anegdot ten wysoce szanowany buddyjski uczony i mistrz medytacji opowiada o życiu, które poświęcił zdobywaniu wiedzy, odosobnieniom i nauczaniu innych. Wydarzenia mające istotny wpływ na życie Dilgo Khjentse Rinpocze, a także jego własne doświadczenia i wglądy, dzięki którym stał się kochającym, błyskotliwym i wysoko urzeczywistnionym nauczycielem i mistrzem medytacji, same w sobie są źródłem głębokiej inspiracji.

W drugiej części książki zawarto wspomnienia jego żony, wnuka – Szeczena Rabdziama Rinpocze, Tengi Rinpocze, a także Królowej Matki Bhutanu i wielu czołowych nauczycieli buddyjskich.

źródło opisu: http://www.rogaty-budda.pl/lsniacy-ksiezyc-dilgo-khjentse.html

źródło okładki: http://www.rogaty-budda.pl/lsniacy-ksiezyc-dilgo-khjentse.html