Okładka książki Horoskop chiński. Twój charakter i przyszłość według tradycyjnej mądrości Wschodu. Henryk Rekus
Henryk Rekus Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2015-01-01
2015-01-01
horoskop astrologia

______

Chiński system astrologiczny ma charakter księżycowy, został 'pożyczony' od Babilończyków, i rozwinięty, ułożony w jednolity system przez taoistów. Sporządzili oni księgi wróżbiarskie, kalendarze astrologiczne, mapy gwiazd, horoskopy, dzieła mantyczne i magiczne.

Podstawę chińskiego pomiaru czasu stanowi cykl sześćdziesięciu lat (60-letni cykl Jowisza) - Niebiańskie Pnie i Ziemskie Gałęzie związane z dwoma pierwotnymi siłami natury - YIN i YANG, z podwójnymi godzinami doby, miesiąca, pięcioma żywiołami (drewno, woda, ziemia, ogień, metal),dziewięcioma energiami CHI (Czasy Pustki),oraz dwunastoma zwierzęciem i ich towarzyszami drogi.

Ten skomplikowany astrologiczno-numerologiczny system określa typy ludzi, ich osobowości, temperamenty i losy.

Chiński system opiera się o takie pojęcie jak wieczne uniwersum, bóg, jedność, absolut. Chińczycy starają się wspierać ludzi poznając ich zdolności, wrodzone predyspozycje, talenty, wady, słabości, wykorzystywać w pełni możliwości rozwoju.

Towarzysza Drogi określa się przez godzinę narodzin. Jedno z dwanaściorga zwierząt roztacza swój wpływ nad każdym dwugodzinnym odcinkiem dnia.
Koncepcja ta odnosi się do drugiego "ja" człowieka, zamieszkującego jego wnętrze.

Na końcu książki znajdują się liczne załączniki, tj. tabele lat narodzin, oddziaływanie energii-chi urodzeniowych w latach, podział na żywioły.

Dla zainteresowanych tematyką - perełka.

______

Podstawę chińskiego...