farmakologia medycyna
zdrowie, medycyna

Farmakologia Goodmana & Gilmana t. I-II - pierwsze polskie tłumaczenie najnowszego światowego bestsellera, określanego mianem „biblii farmakologicznej”. W książce omówiono powiązanie farmakologii z pokrewnymi naukami medycznymi. zinterpretowano działanie i zastosowanie leków w świetle postępów medycyny oraz podstawowych nauk medycznych. Różnorodność farmakodynamiczna, działania niepożądane i toksyczność leków to tylko niektóre z poruszonych tematów. W tomie drugim znajduje się tabela danych farmakologicznych dotycząca ponad stu leków, ich wydalania w moczu, wiązania w osoczu, klirensu, objętości dystrybucji, okresu półtrwania, czasu do maksymalnego stężenia i maksymalnego stężenia. Dzięki czytelnemu układowi tabeli można szybko odszukać odpowiedzi na zaistniały problem. Pozwala to wybrać skuteczną dla pacjenta terapię oraz zaoszczędzić czas lekarza praktyka.

źródło opisu: Wydawnictwo Czelej

Shino11 | 2016-11-30