Powrót Sowy

Wydawnictwo: Fundacji Klub Innowatora
Matacz

Wracając do Nowej Rudy Adam Sowiński planował wyjaśnić tajemnicze wydarzenia z własnej młodości. Tuż po maturze zniknął w górach na kilka dni i nie pamiętał niczego. Jednak powrót w rodzinne strony wymagał nie tylko podróży do rodzinnego miasta. Także podróży w głąb siebie, w głąb ziemi i w głąb historii. Krwawa historia za bardzo lubi się powtarzać. Dla Adama powtarza się kompulsywnie, raz...

Krwawa historia za bardzo lubi się powtarzać.
Dla Adama powtarza się kompulsywnie, raz po raz.

Książkę można kupić na stronie:
https://www.klubinnowatora.pl/sklep oraz
www.powrotsowy.pl

źródło opisu: www.powrotsowy.pl

źródło okładki: www.powrotsowy.pl

Adam | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Nowa Ruda rok 2016. Czterdziestotrzyletni Adam Sowiński z blizną na policzku pokrytą zarostem powraca do kraju. Mężczyzna po dwudziestu latach wykonywania niebezpiecznego zawodu postanowił wrócić w rodzinne strony. Nasz główny bohater jest już emerytem, który poza spokojem i wytchnieniem w rodzinnym mieście szuka prawdy o incydencie jaki miał miejsce w liceum. Nie pamięta kilkunastu dni wykasowanych przez świadomość. Dziwne zdarzenie, bo przecież pamięć ludzka to nie CD-ROM nie można jej wykasować.
W dniu przyjazdu Adama - Sowy, dokonano zabójstwa. Nadkomisarz Tomasz, znajomy Sowy tak opisuje podejrzaną o mord na swojej babci wnuczkę.
„W oczach dziewczyny widziałem ciemność jak w japońskich horrorach. Strąki czarnych włosów oblepionych krwią, z małymi kawałkami kości i ludzkiego mięsa, opadały jej na czoło. Spomiędzy długich kosmyków spoglądały dwie czarne dziury. Czerń była tak intensywna, że (…) czuł jakby wciągała go w bezdenną otchłań”.
Strachliwy nie jestem, ale widok włosów...

ClauSol | 2017-05-16
Przeczytana: kwiecień 2017

Niezwykle ciekawa i wciągająca historia mężczyzny, próbującego wyjaśnić zagadki swojej przeszłości, która kieruje jego teraźniejszym życiem. Dla wielu może się wydawać jeszcze ciekawsza dlatego, że większość akcji odgrywa się na terenie Kotliny Kłodzkiej - Ci, którzy mieli okazję być w tych terenach na pewno powrócą myślami do opisywanych miejsc, natomiast wszyscy nieznający tej okolicy będą mogli niewątpliwie nabrać chęci do wybrania się w te piękne, lecz także tajemnicze i ciągle nieodkryte strony...
Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jest zdecydowanie godna polecenia.

Homunkulus | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Świetny debiut!W 3 wieczory i książka połknięta.
Adam Sowiński przypomina mi Adama z powieści Bartka Kędzierskiego;dobry kozak!
W pierwszej części nie pokazał jeszcze spektrum swoich możliwości, ale coś czuję, że w drugiej, pozamiata towarzystwo i pójdzie na Berlin niczym Żukow w 1945 :) Opisy infrastruktury miasta Nowa Ruda, oraz okolicznej przyrody pozwalają naprawdę przenieść się w opisywane miejsca i nie są nużące. Postacie barwne i fajnie nakreślone. Lekkie pióro i poczucie humoru autora dopełniają całości. Polecam

Jakub Nowak | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017