Wąsik, niechciany kotek

Zielona Sowa
2012-12-12
2012-12-12
Jacek Drenowski

Polecam, zwłaszcza dla dzieci, które nie potrafią się pogodzić ze stratą pupila.

Cudowna i wzruszająca

Cudowna i wzruszająca

Ocena jest średnią moją i córki - młoda daje nieskończoność/10 ;)
Maja to dziewczynka, która jakiś czas temu straciła swojego ukochanego kota Piaska. Wciąż jest bardzo smutna i nie może się z tym pogodzić. Kiedy kotce jej przyjaciółki rodzą się kocięta, przez pewien czas nie chce jej odwiedzać i ich widzieć. Rodzi to konflikty między dziewczynkami, ale Maję bardzo wspiera babcia, która pomaga jej zrozumieć emocje. W końcu Maja odwiedza kociaki i od razu zakochuje się w najmniejszym z nich - białym kocurku Wąsiku. Mimo chęci rodziców i sympatii dla kotka, Maja nie jest gotowana na nowego zwierzaka. A Wąsik jest bardzo nieśmiały i nerwowy, prawie nikomu poza Mają nie pozwala się podnosić. Czy Wąsik znajdzie nowy dom? Czy Mai uda się pogodzić ze stratą?
Moja siedmiolatka była książeczką zachwycona i bardzo dojrzale próbowała rozwiązywać problemy Mai. Wydaje mi się, że ta książka też jest nieco inna i dojrzalsza od pozostałych w serii, stąd wysoka ocena. Ta historia jest dobrym pretekstem do rozmowy z dzieckiem na temat trudnych emocji i sposobów radzenia sobie z nimi.

Ocena jest średnią moją i córki - młoda daje nieskończoność/10 ;)

Urocza historia, która uświadamia dzieciom, że zwierzęta również mają swoje indywidualne osobowości, emocjonalne reakcje i należy o tym pamiętać. Porusza też kwestię żałoby za ukochanym pupilem, co może być pomocne dla wielu młodych miłośników zwierząt - dodaje otuchy, wzrusza, a zabawne wariacje kociaków nie raz wywołają uśmiech na twarzy czytelnika.

Podobało mi się, taka smutno-wesoła historia na zimę.

Podobało mi się, taka smutno-wesoła historia na zimę.

Moja ulubiona książka z tej serii.

Moja ulubiona książka z tej serii.

Tym razem już wyciskacz łez w pełni, bo zaczynami od "żałoby" głównej bohaterki po poprzednim kotku. Poza tym jak zwykle dużo z perspektywy kota, dużo absurdalnych sytuacji, mogących zostać wyjaśnionych jedną szczerą rozmową, ale i tak czytasz z przyjemnością!

Maja nie może pogodzić się ze śmiercią Piaska i wszelkie przejawy zainteresowania innym zwierzęciem bierze za zdradę wobec starego kocura. A tuż za rogiem czeka ktoś, kto pragnie się do niej przeprowadzić. Mocno dająca emocjonalnie popalić to opowieść.

Książka, przy której płakałam jako dziecko.

Książka, przy której płakałam jako dziecko.

• Zaopiekuj się mną
  • Dla dzieci