Elementarz

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
filozofia, poezja
poezja
Dejw

Pierwszy tomik wierszy poety młodego pokolenia Piotra Stankiewicza. Urodził się w 1983 roku. Mieszka pod Warszawą, tęskni za żeglarstwem. Nie pije. Pisze.

źródło opisu: http://www.mamiko.pl/wydane.php#Elementarz

źródło okładki: http://www.mamiko.pl/elementarz.jpg

Dejw | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

Stankiewicza poznałem już jako filozofa i publicystę (polecam jego bloga "Myślnik Stankiewicza", doskonały :)), teraz zaś jako poetę i jestem z tego spotkania z tym aspektem jego działalności bardzo zadowolony. O jego twórczości poetyckiej dowiedziałem się niejako przypadkiem, zdziwiło mnie że takową uprawia, i uznałem, że muszę się z nią czym prędzej zapoznać. Było warto - to poezja zanurzona we współczesności, będąca jej odbiciem i przetworzeniem przez wnikliwy, wrażliwy umysł. Mimo, iż część nie przemówiła do mnie, są wiersze bardzo dobre, jak "*** [kiedyś]", "Na Times Square", "Wizyta w muzeum" czy "Syzyfowa praca", ale też wiersze jak dla mnie po prostu doskonałe, przez które przebija błysk geniuszu czyli "Teoria poznania. Półserio", "Na wielki ocean południowy", "Dedykacja od dawno niewidzianej", "Starość zjadaczki chleba" czy "*** [przetrzyj palcem]". To poezja, która dotyka codzienności-współczesności w wrażliwy, refleksyjny sposób, lokuje ją w szerszym, momentami niemal...

Na półkach