Idol i dystans

Seria: Myśl Teologiczna
Wydawnictwo: WAM
L'idole et la distance
filozofia i etyka

Idol i dystans jest pierwszą pracą Mariona, w której podejmuje problematykę teologiczną. Przedmiotem esejów składających się na książkę jest problem związków teologii z metafizyką oraz język wypowiedzi o Bogu. Marion próbuje odzyskać, zarówno filozoficznie, jak i teologicznie, możliwość sensownego wypowiadania się o Bogu w kontekście epoki głoszącej "śmierć Boga". Autor przeprowadza...

Autor przeprowadza interesujące analizy dzieł klasycznych autorów, od Psuedo-Dionizego Areopagity przez Hörderlina aż do Heideggera, przedstawiając na ich przykładzie ciekawą wizję współpracy filozofii i teologii. Myślenie Mariona porusza się nieustannie na granicy tych dwóch obszarów, ujawniając tym samym ich zasadniczą bliskość. Jest ono świetnym przykładem przekraczania rozpowszechnionego modelu separacji filozofii i teologii.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,64982,Idol_i_dystans.htm

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,64982,Idol_i_dystans.htm