Medytacja chrześcijańska

Wydawnictwo: Charaktery
religia
synOjca

Książka amerykańskiego psychoterapeuty i kaznodziei to kompletny przewodnik po medytacji chrześcijańskiej. Pomaga odkryć, że chwile przebudzonej świadomości mogą poprowadzić ku głębszemu zrozumieniu swojego życia, uczynić je bogatszym, zobaczyć w nim to, co do tej pory było niewidzialne. James Finley wyjaśnia trzy zasady życia kontemplacyjnego i pokazuje czytelnikowi, jak można je realizować....

James Finley wyjaśnia trzy zasady życia kontemplacyjnego i pokazuje czytelnikowi, jak można je realizować. Co więcej, ukazuje, w jaki sposób medytacja może doprowadzić do nawiązania kontaktu nie tylko z teraźniejszością, ale i z wiecznym teraz, które trwa poza czasem.

Książka Jamesa Finleya to prosty i praktyczny, ale jednocześnie mądry przewodnik po medytacji chrześcijańskiej. Jasnym, zrozumiałym nawet dla laików językiem autor nie tylko wyjaśnia podstawowe idee tej starodawnej metody życia duchowego, ale daje też konkretne wskazania dotyczące techniki medytowania.

To książka, bez której trudno zrozumieć mądrość i głębię medytacji chrześcijańskiej, trudno dostrzec jej prostotę i praktyczność. Każdy, kto chce lepiej zrozumieć swoje życie, uczynić je bogatszym, zobaczyć to, co było w nim dla ciebie niewidzialne – powinien tę książkę przeczytać.

Recenzje:

Ojciec Richard Rohr OFM, znany i ceniony także w Polsce autor wielu książek z zakresu duchowości: „Książka ta jest znakomitym przykładem ponownego odkrycia chrześcijaństwa, które wydarza się w naszych czasach. Wielka i wciąż żywa tradycja zostaje tu przedstawiona w jej świeżości, wolności i uniwersalności, które przyciągną każdego autentycznie poszukującego człowieka. James Finley okazuje się wspaniałym nauczycielem”.

William A. Barry SJ, ceniony propagator duchowości ignacjańskiej, autor popularnych książek z zakresu medytacji chrześcijańskiej: „Jest to głęboka, pochłaniająca i inspirująca książka, która okaże się bardzo pomocna dla wszystkich szukających Boga. Finley jest łagodnym, wyrozumiałym nauczycielem, którego wykład pełen jest pouczających i wzruszających opowieści i obrazów. Finley wierzy w ogromne pragnienie Boga by zjednoczyć się z nami i pokazuje, jak dać Bogu szansę na urzeczywistnienie tego pragnienia”.

źródło opisu: Wydawnictwo Charaktery

źródło okładki: http://sklep.charaktery.eu