Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem

6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Time Basics
poradniki
LubimyCzytać

Tempora non surgunt, si cecidere simul „Czas, gdy raz minął, już nie wraca” „Największym wyzwaniem, przed jakim stoją ludzie wchodzący do biznesu, jest gospodarowanie czasem” – stwierdza Jim Muncy w swojej książce. Nie potrafią oni sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nimi czas, bo nie znają podstaw, jak nim zarządzać. Czas jest ograniczony, a wszystko, co robimy, pozbawia nas pewnej jego...

Tempora non surgunt, si cecidere simul
„Czas, gdy raz minął, już nie wraca”

„Największym wyzwaniem, przed jakim stoją ludzie wchodzący do biznesu, jest gospodarowanie czasem” – stwierdza Jim Muncy w swojej książce. Nie potrafią oni sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nimi czas, bo nie znają podstaw, jak nim zarządzać. Czas jest ograniczony, a wszystko, co robimy, pozbawia nas pewnej jego ilości. Aby zyskać biegłość w jakiejś dziedzinie, najpierw musimy nauczyć się panować nad czasem. Tak aby stał się naszym sługą, a nie panem. Wielki koszykarz, LeBron James zapytany, co jest najtrudniejsze w dążeniu do mistrzostwa NBA, odparł: „Codziennie od nowa musimy uświadamiać sobie, że nie wolno nam zmarnować dnia”. Czy możemy zyskać pewność, że nie straciliśmy dnia? Owszem, dzięki uczeniu się podstawowych zasad zarządzania czasem i stosowaniu ich w praktyce. Jak poświęcać czas na rzeczy naprawdę ważne? Jak skoncentrować się na organizowaniu naszej codziennej aktywności? W jaki sposób zarządzać swoim czasem szybko i energicznie? Nasze myślenie o przyszłości to rywalizacja o czas, jaki mamy do dyspozycji. Jim Muncy proponuje nam wizję, koncentrację, szybkość i moc. Oto konstruktywne zarządzanie czasem! Koncepcja zarządzania czasem dr. Muncy’ego jest bardzo prosta. Prezentuje on swoje podstawowe zasady, które potrafią odmienić życie tych, którzy je poznają. Czas to skarb jest lekturą obowiązkową wszystkich, którzy pragną lepiej gospodarować czasem i dzięki temu żyć pełnią życia, jak uczył wielki klasyk Norman V. Peale.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

eR_ | 2017-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Kolejny znakomity przykład jak napisać książkę o niczym. Wspomnieć parę razy, że po lekturze tejże nasze życie ulegnie zmianie, poznamy sposoby na cudowne wprost zarządzanie wszystkim. A gdy dochodzimy do napisów końcowych, uświadamiamy sobie, że straciliśmy właśnie mnóstwo czasu czytając te brednie. Niestety mam za słabe nerwy aby czytać takie"dzieła.

Qulturasłowa | 2017-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Zarządzaj czasem i osiągaj sukces!
„(…) Życie nie nagradza nas za to, co wiemy, ani za to, co rozumiemy. Życie nagradza nas za to, co robimy. Życie reaguje na nasze działania, a nie myśli (…). Jeśli jednak nie robimy, co trzeba, to nasza wiedza nie ma znaczenia” – twierdzi Jim Muncy, profesor marketingu w Kolegium Biznesu na Uniwersytecie w Georgii. Nasuwa się zatem pytanie, jak działać, żeby mieć z tego korzyść i co sprawia, że działając w tym samym czasie jedni osiągają spektakularne sukcesy, a drudzy co najwyżej wiodą przeciętne życie? Okazuje się, że odpowiedź tkwi nie tyle w samym działaniu ale w działaniu odpowiednim i przy optymalnym wykorzystaniu dostępnego czasu.
Jak zatem sprawdzić, żeby nasza aktywność przynosiła oczekiwane rezultaty, żeby zbliżała nas do celu? Dlaczego dwie osoby dysponujące takim samym potencjałem osiągają dwa różne rezultaty? W jaki sposób jedni są w stanie pogodzić studia z pracą oraz dodatkowymi obowiązkami rodzinnymi, zaś inni z trudem realizują...

Saku | 2017-04-17
malania | 2017-04-14