Legendy i piesni ludu polskiego nowo odkryte

Wabi

onika | 2017-05-01
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Inne
Przeczytana: kwiecień 2017

Zmylił mnie tytuł tej publikacji. Myślałam, że jak legendy, to opowieści w stylu „Jak myszy zjadły Popiela” itp. A tutaj mamy „Pieśni czyli legendy”. Zbiór obejmuje pieśni o tematyce religijnej i różne modlitwy zebrane w Mazewie, łęczyckiej wsi, w 19 wieku. Jest to ciekawy przykład twórczości i tradycji ludowej, ciekawostka etnograficzno-folklorystyczna. Zbiór dostępny w ramach Projektu Gutenberg: https://www.gutenberg.org/ebooks/36526

Wabi | 2017-03-12
Przeczytana: 13 marca 2017

Spisane w czasie pobytu w łęczyckiej wiosce.

Na półkach