Kurs pozytywnego myślenia. Świat mi mówi: Kocham cię!

Cykl: Kurs pozytywnego myślenia (tom 3)
Wydawnictwo: Edipresse Książki
poradniki
Lady_Izabel

- Kocham cię – szumią drzewa. - Kocham cię! – woła przelatujący ptak. - Kocham cię! – mówią zielone trawki. - Kocham cię! – gwiżdże w oddali pociąg. - Ja też cię kocham! – odpowiadam w myślach i uśmiecham się szeroko. Świat jest taki piękny! Życie jest takie piękne! Jak to możliwe, że kiedyś tego nie widziałam? Jak to wspaniale, że odzyskałam radość i nauczyłam się myśleć...

- Kocham cię – szumią drzewa.
- Kocham cię! – woła przelatujący ptak.
- Kocham cię! – mówią zielone trawki.
- Kocham cię! – gwiżdże w oddali pociąg.
- Ja też cię kocham! – odpowiadam w myślach
i uśmiecham się szeroko.
Świat jest taki piękny!
Życie jest takie piękne!
Jak to możliwe, że kiedyś tego nie widziałam?
Jak to wspaniale, że odzyskałam radość i nauczyłam się myśleć pozytywnie!
Naucz się tego razem ze mną.
W tej książce znajdziesz jeden tekst na każdy dzień miesiąca. Przeczytaj, pomyśl, zapisz to, co chcesz zapamiętać.
Tak powstaje pozytywna moc!

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/kurs-pozytywne...(?)

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/kurs-pozytywne...»

esa | 2017-08-17

A ja dalej będę uparcie twierdzić, że zamysł tej serii jest bardzo dobry. Z drugiej strony rozumie, zarzuty ze strony przeciwników, że to 12 części plagiatu. Stąd też 5 gwiazdek.
Ta część jest na pewno lepsza niż nr 2. Plusem jest, że cała książka nawiązuje do głównego tytułu czyli "Kocham Cię".
Polecam jako dziennik/pamiętnik. Uważam że, te krótkie teksty są na prawdę pozytywne i nawet jeżeli nie pomogą to na pewno nie zaszkodzą.

Izabelita | 2017-06-13
Przeczytana: 12 maja 2017

Marnotrawstwo papieru.Aż dziw bierze, że można napisać tyle stron o niczym. Według mnie to jest KURS NACIĄGANIA CZYTELNIKA a nie kurs pozytywnego myślenia.

Na książki p.Beaty, zwolenniczki ekologii, wycięto już chyba pół dżungli amazońskiej którą p.Beata tak uwielbia.

Kupiłam poprzednią pięciotomową serię o podświadomości. Do tej pory żałuję tych pieniędzy.
A te 12 tomów bez problemu dałoby się streścić w 6 ale gdzie tam.
Gdyby pisała pani MNIEJ ale TREŚCIWIEJ wyszłoby to czytelnikom (i ich portfelom) na dobre.

Właściwie to wszystko już napisałam w recenzjach wcześniejszych tomów.
Bo o samej treści trudno coś napisać.
Mam wrażenie że czytam cały czas JEDNĄ I TĄ SAMĄ KSIĄŻKĘ O TYM SAMYM.
Dalej wałkujemy i rooooozwleeeekaaaamyyyy "kochanie siebie" aż wyłazi nam to bokiem ;)

Treść tej książki to parę wpisów na bloga, a prawdę mówiąc to czytałam już ciekawsze wpisy na blogach i to za darmo !

Autorce ewidentnie już brakuje konceptu a niestety nie wszyscy w tym kraju mogą sobie...

stach | 2017-06-06

No cóż, Pani Pawlikowska jest mistrzynią w tzw. laniu wody i sprzedawaniu wielokrotnie tej samej treści. Szczęście w garnku, na talerzu i w Paragwaju, gdy dopada depresja, wystarczy powiedzieć sobie że jest dobrze w moim świecie, a gdy wpadniemy w anoreksję, to wystarczy ugotować kaszę jaglaną, bo każdy ją zje, taka jest dobra.
Fizyka jądrowa to spisek wszechświata, który nie poznał metody uczenia się pięciuset języków obcych na minutę, bo wówczas zapoznałby się z tak prostymi poradami tej Pani i zakończył ogłupianie nas, czyli ludzi.
Kto tu kogo ogłupia? Naprawdę konieczny jest zalew tylu tak miałkich książek, żeby udowadniać, że Polacy coś czytają??? Wolność słowa chyba jednak wymaga minimalnej bodaj autocenzury...

Magda | 2017-12-28

Rewelacja! 10/10