Pokochaj swoje ciało. Egoizm to nie grzech

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
pozytywna egoistka
poradniki
youstyna

"Egoizm to nie grzech! Pokochaj swoje ciało" nie jest książką kulinarną ani kolejnym poradnikiem, jak zrzucić zbędne kilogramy. Po raz kolejny Dagmara zaskakuje głębią przekazu. W sposób holistyczny mówi o ciele: o tym, jak z nim pracować, by uwolnić się z traumatycznych doświadczeń. Jak odzyskać siły witalne i zdrowie po życiowych zakrętach. Poszerza nasze zrozumienie organizmu i zachęca, by zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem. Jak w każdej książce dzieli się własnymi doświadczeniami i przeżyciami. Opisuje, jak krok po kroku odbudowywała swój organizm i oczyszczała się z emocji, toksyn i napięć poprzez jogę, głęboką relaksację, oddychanie, dietę i masaż narządów wewnętrznych. Wiedzę, którą się dzieli, zdobyła od samego Master Yanga — chińskiego mistrza jogi i medycyny chińskiej, który zaprosił Dagmarę do Australii, by podzielić się z nią swoją mądrością. To książka pełna życiowej energii, siły i witalności. Soczysta, kolorowa i nietuzinkowa.

„Przeprowadź detoks ciała, umysłu i… życia! Twoje ciało jest twoim pierwszym i najważniejszym sprzymierzeńcem. Aby budować wewnętrzną siłę, niezbędne jest utrzymywanie energii i witalności na optymalnym dla ciebie poziomie. Podstawą dobrego samopoczucia jest harmonijny kontakt z własnym ciałem. Wypracuj codzienne rytuały, które pozwolą ci zgromadzić energię do realizacji kolejnych wyzwań i celów. Oczyść swoje ciało i umysł z toksyn, emocji i napięć, a uwolnisz swoją życiową energię”.
Dagmara Skalska

źródło opisu: http://www.burdamedia.pl/ksiazka/egoizm-to-nie-grz...(?)

źródło okładki: http://www.burdamedia.pl/ksiazka/egoizm-to-nie-grz...»

alicjalidia | 2017-11-14

Moim zdaniem książka jest świetna i zwraca uwagę na wiele przydatnych i ułatwiających życie spraw. Lubię do niej wracać i doceniam za zdrowe i szybko wykonalne przepisy. Moja ulubiona książka Dagmary.

amarantowa | 2017-07-31

książka o książce.
Nawet jeśli przekazuje konkretną treść i konkretne porady.
Pierwsza połowa książki to opowieść o tym, o czym będzie książka i podziękowanie tym co książkę stworzyć pomogli.
Kolejne rozdziały to powielanie tej samej treści ubranej w inne słowa. I w efekcie książka, która byłaby przydatna, sensowna i krótka zajmuje 300 stron zdjęć i synonimów.

Agata | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Opinia nie będzie zbyt pozytywna, ponieważ bardzo się zawiodłam - a może to moje oczekiwania były zbyt wygórowane?

Zacznę od plusów tej publikacji, bo te również są- na pewno jest to oprawa graficzna- dużo ładnych, kolorowych zdjęć, różnorodność czcionek (to akurat plus i minus), interesujące przepisy, kilka ciekawostek też było na plus.

Reszta do mnie nie przemawiała. Ani koncepcja chińskich metod życia ani nawet język autorki, który wymuszał, aby nagle, od tej chwili najlepiej zacząć się stosować do omawianych sztuk życia, bo te są najlepsze i zapewniają sto procent szczęścia. Uważam, że poradnik powinien sugerować, oferować, przedstawiać pozytywne aspekty, a nie wmuszać poglądy, a tak się czułam, czytając tę książkę. Wyobrażałam sobie Panią Dagmarę Skalską, która stoi nade mną i rozkazuje, bym zmieniła swoje życie o 180 stopni i zaczęła żyć tak, jak ona. Nie, nie i jeszcze raz nie!

Poradnik był podzielony na kilka części i to było w porządku, tylko... Był właściwie o...

Jane | 2017-01-27
Na półkach: Przeczytane, Inne

Czym jest punkt Dan Tian, zwany także oceanem Qi? Jak zadbać o swoje ciało i emocje? I dlaczego, do cholery, regularnie serwisujemy samochody, a własnego ciała nie?

Z Dagmarą Skalską mam relację, powiedziałabym, skomplikowaną. Szczerze lubię jej książki. Ona sama stała się osobą na tyle medialną, że czasem trudno ją "lubić". Mimo wszystko, ta książka jest fantastyczna. Pożyczyłam ją od kogoś. Przeczytałam. I poszłam kupić własny egzemplarz.

Dużo świetnych porad od oddychania po gotowanie. Ciekawe myśli i metafory, które głęboko zapadają w pamięć. Krótki przewodnik po ciele człowieka, opowieść o tym, jak dbać o siebie bardziej niż tylko z nazwy. Proste, ładne i niezwykle praktyczne.

KyuWon | 2016-09-12
Przeczytana: 07 września 2016

Nie będę ukrywać, że książka przyciągnęła mnie swoją okładką ;) Oraz pięknym wnętrzem - kolorowym, pełnym zdjęć, po prostu babskim! ;D Zaryzykowałam i... nic a nic nie żałuję! Byłam właśnie w okresie poszukiwań motywacji i inspiracji do zmian w swoim życiu, do tego, żeby porządnie "wziąć się za siebie". Pierwsza część książki jest wręcz niesamowita, autorka piszę w bardzo przystępny, pełen humoru sposób który trafi chyba do każdego ;) Bardzo podoba mi się, że odwołuje się do innych książek, badań i naukowców/lekarzy, dzięki czemu wszystko staje się o wiele bardziej wiarygodne. Przytacza i obrazuje sprawy, którymi wcześniej w ogóle się nie przejmowałam ani nie nawet nie zwracałam na nie uwagi, dzięki niej, zaczęłam inaczej na siebie patrzeć. Druga część, ta żywieniowa, już tak mnie nie zachwyciła. Nie znalazłam tam zbyt wielu odkrywczych kwestii. Do tego autorka jest tym typem, który uważa, że powinniśmy jeść tylko i wyłącznie eko produkty, warzywa tylko i wyłącznie od...

tereska | 2016-07-12
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Pięknie wydana co sprawia, że motywuje do działania. Świetny pomysł z umieszczonymi kodami - QR Code Scanner, które pozwalają na natychmiastowe odnalezienie konkretnych ćwiczeń na stronie internetowej.

malenstwo_83 | 2016-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2016

Bardzo fajnie napisana książka (chodź miejscami dobór czcionki na tle powodował, że była mało czytelna) o dbaniu o swoje ciało pod różnymi aspektami: żywieniem, emocjami. Napisana w przystępny sposób, trochę filozofii pozytywnego egoizmu, trochę detoksu w żywieniu i myśleniu (tak taki też istnieje), sporo motywacji i fantastyczne przepisy!