Zbiór standartów przyjęcia opieki socjalizacji i wypisu chorego ze szpitala psychiatrycznego

Wydawnictwo: Czelej
zdrowie, medycyna

Książka obejmuje wszystkie obszary pielęgniarskiej opieki psychiatrycznej zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i szpitalnych. Poszczególne zagadnienia omówiono w oddzielnych modułach. W każdym z nich wyodrębniono podstawowe problemy, jakie stwarzają pacjenci z zaburzeniami psychicznymi. Na tej podstawie zdefiniowano cele opieki pielęgniarskiej i sposoby ich realizacji. Każdy z modułów zawiera wskazówki dotyczące oceny efektywności działań pielęgniarskich. Wszystkie one spełniają kryteria współczesnych procedur terapeutycznych typowych dla nowoczesnego pielęgniarstwa klinicznego. Poszczególne zagadnienia zostały przedstawione w postaci punktów do realizacji lub tabel ułatwiających poznanie problemów. Szczególnie istotny jest praktyczny aspekt książki, która ułatwia pielęgniarkom pracującym na psychiatrii postępowanie z pacjentami.

Elena | 2014-10-07