Zgłosuj na książki roku 2017

Spider-Man: Reign
9788361319818
komiksy
czomicz

NAJMROCZNIEJSZA NOC SPIDER-MANA Przyszłość. Brutalne oddziały Władzy opanowały ulice Manhattanu, pilnując porządku na ulicach metropolii przyszłości. Bełkoczący uliczny prorok, niegdyś wydawca popularnego dziennika, J. Jonah Jameson, przepowiada, że Spider-Man powróci, aby wszystkich ocalić. Jednak od wielu lat nikt nie widział gadatliwego superbohatera. Peter Parker jest już zmęczonym,...

NAJMROCZNIEJSZA NOC SPIDER-MANA

Przyszłość. Brutalne oddziały Władzy opanowały ulice Manhattanu, pilnując porządku na ulicach metropolii przyszłości. Bełkoczący uliczny prorok, niegdyś wydawca popularnego dziennika, J. Jonah Jameson, przepowiada, że Spider-Man powróci, aby wszystkich ocalić. Jednak od wielu lat nikt nie widział gadatliwego superbohatera. Peter Parker jest już zmęczonym, starym człowiekiem – nie ma pracy, rodziny, nadziei. Czy zdoła wykrzesać z siebie jeszcze odrobinę mocy oraz odpowiedzialności, która idzie z nią w parze? A może maska Pająka okaże się zbyt ciężkim brzemieniem, by nosić je w nowej rzeczywistości? Gościnnie występują między innymi Doktor Octopus, Electro, Kraven, Mysterio, Sandman i Scorpion!

Album zawiera materiał opublikowany pierwotnie na łamach miniserii Spider-Man: Reign #1-4.

źródło opisu: Mucha Comics, 2017

źródło okładki: http://muchacomics.com/

Wkp | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

Smutna i przygnębiająca fabuła zabiera nas w podróż w czasie ukazując konsekwencje bycia superbohaterem. Peter czuje się okłamany, nie osiągnął nic, nic nie zmienił. Jego działania przyniosły tylko ból i stratę, tak samo jak moc, która na równi była błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Czy powrót coś w nim zmieni? Patrzenie na to kim stali się bohaterowie i do czego doprowadziło ich życie to zawsze duża przyjemność, jeśli zna się dość dobrze wcześniejsze losy postaci. Jednak nie są one jedynymi smaczkami, jakie komiks ma do zaoferowania, te bowiem wykraczają daleko poza Spider-Mana, a nawet Marvela. O czym mowa? Oczywiście o nawiązaniach do „Powrotu Mrocznego Rycerza”, który ukazał się dokładnie dwadzieścia lat przed wydaniem „Władzy”. I nie chodzi tylko o podobieństwa w treści. Kaare Andrews, autor takich komiksów, jak jeden z epizodów „Splątanej sieci” czy „Astonishing X-Men” (z runu Warrena Ellisa), oddał hołd tej historii na wielu polach. Mamy więc znaczący udział narracji...

giera | 2017-07-13

Ilustracja zamieszczona na okładce albumu Spider-Man: Władza jest niezwykle sugestywna. Widzimy na niej tytułowego bohatera w bardzo zniszczonym stroju, który kurczowo ściska nagrobek żony Mary Jane Watson-Parker. Wyglada na to, że ktoś mu nieźle przyłożył. Ujęcie można również interpretować inaczej. Pająkowi grozi utonięcie w czarnej mazi, która zajęła już całą wolną przestrzeń. Próbuje nie poddać się fali i ostatkiem sił stara się utrzymać się na powierzchni. W tym wypadku płyta pełni rolę tratwy ratunkowej.

Ostatecznie, niezależnie od tego jak zinterpretujemy ukazaną scenę, możemy być pewni, że Spider-Man cierpi, bo spotkało go coś złego. Odczucia patrzącego korespondują z wypowiedzią rysownika: „(…) później do ilustracji dodałem ból. Zauważcie, że treścią okładek, które trafiły do druku, jest cierpienie – albo psychiczne, albo emocjonalne”. I rzeczywiście, ciężko się nie zgodzić z Kaare Andrewsem. Czteroczęściowa mini-seria ma bardzo przejmujące okładki. Ilustracje wewnątrz...

Chris3z8 | 2017-12-08

Zrzynka z kultowego ,,Powrotu Mrocznego Rycerza''. Obleśne rysunki i kiepskie słownictwo. Okładka ma moc, ale co z tego, skoro treść kipi plagiatem?

Isil | 2018-02-19
Na półkach: Przeczytane, Komiks