Zdumiewający, fantastyczny, niesamowity Stan Lee

Tłumaczenie: Kamil Śmiałkowski
Cykl: Artyści Komiksu (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Amazing, fantastic, incredible Stan Lee
komiksy
xardas96

Dowcipna i fascynująca biografia twórcy postaci Spider-Mana! Ponaddziewięćdziesięcioletni Stan Lee - scenarzysta, rysownik, redaktor i wydawca - jest żywą legendą amerykańskiej branży komiksowej. Całe swoje zawodowe życie związany był z wydawnictwem Marvel Comics, które swój sukces zawdzięcza w dużej mierze jego pomysłowości i pracy. Lee jest m.in. współtwórcą takich bohaterów jak Hulk, Thor czy Iron Man. Prowadzi własny program telewizyjny, produkuje seriale animowane. Jako powszechnie znana w USA ikona popkultury dostaje role w niemal wszystkich filmach o superbohaterach. W komiksowej autobiografii Stan Lee snuje opowieść o swoim życiu, o komiksach Marvela, o najsłynniejszych superbohaterach, a wszystko to ukazuje na tle historii USA od lat 20. XX wieku aż po czasy współczesne. Scenariusz albumu jest efektem współpracy z Peterem Davidem, niezwykle doświadczonym autorem, znanym z serii The Incredible Hulk, X-Factor czy Young Justice. Rysunki stworzyła wielokrotna zdobywczyni Nagrody Eisnera Colleen Doran, która wcześniej zajmowała się ilustracjami do Sandmana, Spider-Mana czy Wonder Woman.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,2039.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,2039.html

Wkp | 2016-10-26
Przeczytana: 30 października 2016

TYGRYSKU, TRAFIŁEŚ W DZIESIĄTKĘ

Te słynne słowa wypowiada w 42 zeszycie Spider-Mana przyszła ukochana głównego bohatera, Mary Jane Watson. Napisał je oczywiście nie kto inny, jak Stan Lee i to właśnie one doskonale podsumowują jego życie. Lee trafił w dziesiątkę. Ze swoimi pomysłami. Scenariuszami. I z życiem także. I w dziesiątkę również trafia ta komiksowa (auto)biografia, która przybliża życie i twórczość najważniejszego autora graficznych opowieści w historii.

Kiedy Stan Lee, a wtedy jeszcze Stanley Lieber, przyszedł na świat w 28 grudnia 1922 roku, nikt nie mógł spodziewać się, jaki status osiągnie za kilkadziesiąt lat. Jego dzieciństwo przypadło na lata Wielkiego Kryzysu, nie miał więc szczególnie lekko, ale był chłopcem z wielką wyobraźnią, którą żywiła się kolejnymi łapczywie pochłanianymi powieściami, by z czasem pokazać, że sama także potrafi coś wydać na ten świat. Teraz, kilka dekad później, Stan Lee staje przed nami i zaczyna snuć historię swojego życia, barwną...

PolishPopkulturę | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Póki co, jest to najlepszy komiks autobiograficzny, jaki czytałem. (Zresztą, nie wyobrażam sobie innej formy autobiografii Stana Lee, niż komiksowa właśnie). Czyta się szybko, jak najlepszą fabułę; treść bawi, momentami autentycznie wzrusza. Lektura uświadomiła mi, że można nie lubić tych wszystkich Thorów, Iron Manów i innych takich, ale Stana Lee trzeba, kurde, szanować. Chyba najbardziej fascynujące w tym gościu jest to, że zaczynał praktycznie od zera, a dzięki uporowi i ciężkiej rzemieślniczej pracy - stał się ikoną (twarzą?) komiksu. To ucieleśnienie spełnionego american dream. O takich ludziach aż chce się czytać.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Marta Gaik | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Niezwykle barwna i brawurowa autobiografia najbardziej znanej postaci z uniwersum Marvela, czyli obdarzonego niezwykłą mocą scenarzysty i ikony komiksu Stana Lee. Przy nim Hugh Heffner to prawdziwy emeryt!

piotr | 2016-10-13
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

świetne czyta się jak fabularny komiks

Aleksander | 2018-05-17
Przeczytana: maj 2018