Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
zdrowie, medycyna

Publikacja Rozwój językowy dziecka z uszkodzonym słuchem a integracja edukacyjna. Model kształcenia integracyjnego autorstwa Grażyny Dryżałowskiej omawia liczne, ściśle powiązane ze sobą zagadnienia, takie jak: deprywacyjna rola uszkodzenia słuchu w rozwoju językowym dziecka, rozwój języka a rozwój psychospołeczny dziecka z uszkodzonym słuchem, rola języka w edukacji, integracja nowa koncepcja kształcenia, a także model integracyjnego systemu kształcenia dzieci niesłyszących. Idea integracji edukacyjnej, polegająca na maksymalnym włączaniu dzieci i młodzieży z odchyleniami od normy do zwykłych szkół i innych placówek oświatowych, umożliwiając im w miarę możliwości wzrastanie w gronie zdrowych rówieśników , a także organizowanie różnorodnych form kształcenia integracyjnego stwarza dzieciom niesłyszącym szansę na lepszy rozwój.

Bogumiła | 2010-11-03
Przeczytana: 2010 rok