Pokochaj mnie mamo czyli dwadzieścia dziewięć kroków do akceptacji niepełnosprawności dziecka

Wydawnictwo: Żak
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788389501912
niepełnosprawność, dziecko
literatura faktu
Kinga

Każdego roku według naukowych danych rodzi się 3-5% dzieci niepełnosprawnych. Niektóre schorzenia widoczne są tuż po urodzeniu, inne ujawniają się dopiero w trakcie rozwoju. W jednym i drugim przypadku jest to szok dla rodziców, a zwłaszcza dla matki. Zamiast radości powoduje załamanie i ból. Złagodzenie tego bólu nie jest w pełni możliwe. Możliwe jest jednak zmniejszenie bezradności i zagubienia przy pełnej akceptacji takiego dziecka. Pomocą, niejako przewodnikiem dla rodziców niepełnosprawnego dziecka, jest książka profesor Grażyny Dryżałowskiej z Wydziału Pedagogicznego UW, napisana we współpracy ze studentami. Jest to 29 porad doświadczonego pedagoga, jak pokochać dziecko mniej sprawne i cieszyć się z jego osiągnięć.

źródło opisu: http://www.wydawnictwozak.com.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwozak.com.pl/

Natalia | 2014-03-18

Ksiązka swietnie uświadamia człowiekowi wiele waznych apektów w trakcie wychowywania niepełnosprawnego dziecka. Bardzo przystępnie napisana. Autorka to bardzo miła i kompetentna osoba.

Angelika Legierska | 2014-08-03
| 2013-07-25