Rok dobrej zmiany

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
literatura faktu
Krzysiek

Rok dobrej zmiany widziany oczami publicystów, filozofek, politologów, działaczek feministycznych, badaczy, ekonomistów, dysydentów, dyplomatów. Wybitni eksperci w swoich dziedzinach stawiają diagnozy na temat układu sił i dynamiki konfliktu społecznego w Polsce, rekonstruują kształt zbiorowych wyobrażeń Polaków na temat życia publicznego, opisują stan państwa, wreszcie przyglądają się makroekonomii, polityce rodzinnej, edukacji, ochronie środowiska, stosunkowi do społeczeństwa obywatelskiego, sprawom bezpieczeństwa i obrony.

Wśród rozmówców Michała Sutowskiego znaleźli się: Robert Krasowski, Andrzej Friszke, Antoni Dudek, Kinga Dunin, Rafał Matyja, Anna Gromada, Marek Belka, Beata Stasińska, Karol Modzelewski, Ewa Łętowska, Adam Wajrak, Paweł Kowal, Agnieszka Graff, Elżbieta Korolczuk, Witold Jurasz, Przemysław Czapliński, Maciej Gdula, Andrzej Leder, Ludwika Włodek i inni.

źródło opisu: wydawnictwo.krytykapolityczna.pl

źródło okładki: wydawnictwo.krytykapolityczna.pl

Otter | 2017-05-18
Na półkach: Przeczytane, Wyjazd
Przeczytana: 16 maja 2017

Autor i część rozmówców żyją sobie w bańce informacyjnej, oderwani od reszty świata i te rozmowy to pokazują. Większość z nich przypomina koncentruje się na pogardzie do społeczeństwa, wzajemnej adoracji i podkreślaniu jacy to my jesteśmy fajni.

Na duży plus ostatnia, dotycząca polityki zagranicznej, część książki. Chociażby dla tych paru wywiadów warto ją było kupić i przeczytać.

ochódzki | 2017-09-06
Przeczytana: 04 czerwca 2017