Rymowanki Sycylianki czyli mity z Wyspy Słońca

Wydawnictwo: Tutto Mare
Sycylia, mity, Wielka Grecja
LubimyCzytać

Tekst: Ewa Cichocka, Ilustracje: Ewa Niewadzi. To wierszyki oparte na mitach starożytnej Sycylii. Historyjki opowiadają o herosach, stworach i potworach dawnej Wielkiej Grecji z dowcipną, współczesną puentą. - Te bardzo oryginalne i bezpretensjonalne wierszyki o starożytnych bohaterach Sycylii powstały pomiędzy Polską a Sycylią - pisze prof. Jan Ciechowicz z UG. Ich autorkę zainspirowała...

Tekst: Ewa Cichocka, Ilustracje: Ewa Niewadzi.

To wierszyki oparte na mitach starożytnej Sycylii. Historyjki opowiadają o herosach, stworach i potworach dawnej Wielkiej Grecji z dowcipną, współczesną puentą. - Te bardzo oryginalne i bezpretensjonalne wierszyki o starożytnych bohaterach Sycylii powstały pomiędzy Polską a Sycylią - pisze prof. Jan Ciechowicz z UG. Ich autorkę zainspirowała podczas podróży na Wyspę sycylijska mitologia. Tam poznała, mieszkającą od lat Ewę Niewadzi, autorkę ilustracji losów antycznych postaci tj. Aretuza, Persefona, Cyklop, Dedal, Eol oraz Skylla i Charybda. Tak stworzyły opowiedziane wierszem kolorowe historie o miłości, zdradzie, talencie oraz sprycie, odwadze, zemście i łakomstwie.
Dla Leonardo Masi, polonisty z Florencji ich lektura to świetny sposób na spotkanie z mitem, zarówno dla młodych jak i dla starszych. - Kto lubi mądre bajki, kto lubi muzykalne wiersze, kto lubi mitologię, kto lubi wreszcie Sycylię... dla każdego ta książka będzie miłą niespodzianką – rekomenduje.

Książka została wydana pod patronatem: "Poznaj Świat", "Gazzetta Italia" oraz Claudi Filippi Chodorowskiej, Konsula Honorowego Włoch w Gdyni i Fundacji Ital-Gedania z mecenatem Garnizonu Kultury.

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Okładka dostarczona przez autora

Vincenzo | 2017-02-26
kaskus87 | 2017-06-13