Opieka nad osobami przewlekle chorymi w wieku podeszłym i niesamodzielnymi

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320038163
zdrowie, medycyna

W ksiażce szczegółowo omówiono sposoby rozwiazywania problemów zdrowotnych i pielęgnacyjnych u pacjentów z różnymi schorzeniami przewlekłymi, niesamodzielnymi w wieku dojrzałym oraz w podeszłym wieku. Pierwsza częsć ksiażki zawiera krótkie wprowadzenie z zakresu podstawowych pojęć dotyczacych: opieki i pielęgnacji, modelu sprawowania opieki, zespołu terapeutycznego, potrzeb człowieka chorego oraz zakażeń szpitalnych. W drugiej częsci szczegółowo omówiono zasady pielęgnowania w różnych sytuacjach chorobowych oraz zwiazanych z niesprawnoscia. Ksiażka adresowana jest przede wszystkim do osób kształcacych się w zawodzie opiekun medyczny. Może być również przydatna dla pracowników socjalnych, asystentów osób przewlekle chorych oraz rodzinie.

Aeriel | 2016-06-16
Przeczytana: 14 czerwca 2016