Ekomedycyna

Wydawnictwo: Interactive Medicine Ltd.
zdrowie, medycyna

Od lekarza do grabarza! Nie bójmy się raka i chorób serca!Czyżby medycyna przyszłości? Z całą pewnością!Kiedy Hipokrates uznał, że „każda choroba ma swoją przyczynę, którą trzeba usunąć”, nie wiedział, że jego filozofia leczenia nabierze szczególnego znaczenia w świecie, zdominowanym chemiczną syntezą. I jeśli słynny medyk z Grecji doszukiwał się przyczyn chorób w powietrzu, ogniu i wodzie, to współcześni lekarze ekolodzy, biochemicy, toksykolodzy, epidemiolodzy, a nawet specjaliści od agrotechniki, widzą ich źródło w ponad 70.000 toksycznych substancjach, wprowadzanych w środowisko człowieka. Bezbronnego człowieka, którego organizm, w imię przetrwania, walczy z nimi jak może i coraz częściej przegrywa....Czy tak być musi? Książka stanowi kompedium medycznej wiedzy ekologicznej, dającej współczesnemu człowiekowi skuteczne narzędzia obrony przed chorobami, które go dziesiątkują. Bliska współpraca pacjenta z lekarzem jest tutaj kluczem.

rooibos | 2015-09-13
Przeczytana: 2014 rok

Dość trudno rzeczowo odnieść się do pozycji, która kwestię zdrowia (nie do przecenienia) oraz szereg ważkich i prawdziwych kwestii przedstawia w formie, w której roi się od błędów merytorycznych w zakresie biochemii, szerzej pojętej biologii molekularnej czy elementarnych pojęć współczesnej medycyny (angioplastyka wieńcowa i jej zarys - "miodzio").

umberto | 2011-02-04

co mam zrobić aby tą książkę przeczytać

Anette | 2015-03-07
tweet2006 | 2014-09-23