Ayurveda. Starożytna medycyna dalekiego wschodu

Wydawnictwo: Kos
838675785X
zdrowie, medycyna

Książka zajmuje się przedstawieniem podstawowych poglądów Ayurvedy, włącznie z techniką badania chorych, diagnozowanieleczeniem oraz długowiecznością, używaniem leków ziołowych i innymi codziennymi, praktycznymi sposobami zachowania zdrowia.

Ola | 2015-03-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 marca 2015

To książka zapoznająca z ajurwedą. Prosta, dla laików, ledwie zaznaczająca czym ajurweda jest i jakie stosuje metody. Na początek przydatna, a po niej można podjąć decyzję czy chce się dalej tym zajmować, czy też nie. Napisana przystępnym językiem, mimo że wprowadzone zostały obce nazwy i pojęcia. Jest ich całkiem sporo, ale wszystko jest wyjaśnione. Całość podana w bardzo skondensowany sposób, zawiera bardzo dużo informacji. Dla zainteresowanych.

Athoualia | 2015-01-09
Na półkach: Ayurveda, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Szkoda, że nie była to pierwsza książka, którą czytałam, o ajurwedzie. Bardzo dobrze opisana zasada równowagi, zdrowia, choroby. Świetnie wytłumaczone zasady funkcjonowania zgodnie z ajurwedą. Polecam początkującym!
P.S.
Nie polecam tylko stosowania niektórych metod tam przedstawionych np. zabiegu puszczania krwi (lepiej oddać krew potrzebującym), wywoływania wymiotów (niszczy szkliwo), zakrapiania oczu sokiem z cebuli (toż to woła o pomstę do nieba!).

DurgaRE | 2011-05-08

Doskonały podręcznik ajurwedy dla początkujących, wszystko prosto opisane

Ania | 2013-10-17
Na półkach: Przeczytane, Indie

Mówi ogólnie o ayurvedzie.

enka | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016