The Underwriting
elf

Chcą kasy. Chcą seksu. Chcą zemsty. Todd Kent, młody i żądny sukcesu bankier z Wall Street, dostaje szansę życia: ekscentryczny założyciel popularnej aplikacji randkowej Hook proponuje mu wprowadzenie jej na giełdę. Dotychczas Hook służył Toddowi do umawiania się z kobietami, teraz może uczynić go krezusem. Todd zaprasza do współpracy genialną analityczkę Nehę, imprezowicza Beau oraz dawną...

Chcą kasy. Chcą seksu. Chcą zemsty.

Todd zaprasza do współpracy genialną analityczkę Nehę, imprezowicza Beau oraz dawną sympatię Tarę – żeby w błyskawicznym tempie pomogli mu doprowadzić do transakcji dekady, wartej 14 miliardów dolarów. Dla Tary to okazja, by wreszcie przebić szklany sufit i powetować sobie sześć lat harówki. Jednak w świecie finansów i nowych technologii nic nie jest oczywiste. Gdy każdy z bohaterów za wszelką cenę chce ugrać swoje, nawet śmierć przestaje robić wrażenie...

Debiutancki thriller Amerykanki Michelle Miller skupia się wokół twórców najgorętszej aplikacji randkowej na świecie, która właśnie ma wejść na giełdę. Powieść, opisywana jako połączenie "Miliarderów z przypadku" i "Wilka z Wall Street", opowiada o bogactwie, uczciwości i ambicji wśród pokolenia millenialsów.

EMISJA jest ekranizowana przez kanał FOX Networks i wytwórnię Endemol/Shine.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Bartosz książek: 27

Money, money, money

Nie od dziś wiadomo, że tam, gdzie pojawiają się duże pieniądze, pojawia się także przemoc. Dość wyświechtany już w literaturze motyw, zyskuje jednak odrobinę świeżość w powieści Michelle Miller, która starała się dokopać równo każdemu bohaterowi pojawiającemu się na kartach jej książki.

I choć Miller jawi się nam jako debiutantka, to do tej pory na jej koncie pojawiało się już kilka powieści z gatunku Young Adults. Napisane pod pseudonimem Sadie Hayes książki, opowiadały o świecie technologii w dość luźny sposób i takie samo podejście można zaobserwować w „Emisji”. Możecie jednak zapomnieć o luzie i śmieszności, bo choć w powieści znajdziemy też luźniejsze i dające czytelnikowi chwilę oddechu momenty, mamy tutaj do czynienia z poważnym tematem.

Dużą zasługą Miller jest to, że opisywane przez nią wydarzenia czytelnik może odczytywać jako prawdziwe. Pisarka w swoim życiu przepracowała trochę w wielkich korporacjach i to zwyczajnie widać. Zarówno w języku, którym napisano powieść, jak i wypowiedziach oraz zachowaniu bohaterów. A tych nie tak łatwo polubić. Wielkie pieniądze potrafią zawrócić w głowie niejednemu, a o takich kwotach, jakie padają w „Emisji”, nie słyszy się na co dzień.

W końcu mówimy o aplikacji randkowej, z której korzysta na całym świecie ponad 500 milionów użytkowników. Nic więc dziwnego, że wokół Hook i wprowadzenia jej na giełdę, będą dziać się rzeczy dziwne. Twórca aplikacji zatrudnia Todda Kenta, by ten pomógł w emisji Hook. Mężczyzna pracujący w firmie L.Cecil upatruje w tym swoją życiową szansę, ale w chwili, gdy jedna z pracownic korporacji zostaje znaleziona martwa, wiele się zmienia.

Czytając „Emisję” trudno złapać oddech. Mamy wielu bohaterów i to na każdym szczeblu kariery począwszy od zwykłych szarych analityków, a skończywszy na naprawdę dużych rybach. Można zarzucić Miller, że nie wszystkich udało się jej dobrze sportretować, ale przy takim nagromadzeniu postaci, trudno byłoby tego oczekiwać. Za to pewne jest, że powieść doczeka się kontynuacji, bo po takim zakończeniu nie może być inaczej.

Bartosz Szczygielski

almos | 2017-05-20
Przeczytana: 18 maja 2017

Thriller finansowy, ale najciekawszy w książce portret czołowych reprezentantów pokolenia millenialsów: finansistów z Wall Street, i biznesmenów z Doliny Krzemowej. To pracoholicy, często seksoholicy, egoiści, hedoniści, a przede wszystkim typy narcystyczne. Chcą jak najszybciej zdobyć fortunę: to da im szczęście. Dosyć przerażający obraz pokolenia, które niedługo będzie rządzić światem.

Książka reklamowana jako thriller finansowy opowiada historię wejścia na giełdę portalu randkowego Hook, przy okazji mamy wątek kryminalny, ale dla mnie to bardziej literatura popularna. A najważniejszy tam zjadliwy portret niezwykle wpływowych środowisk amerykańskich: finansistów z Wall Street i przedsiębiorców z Doliny Krzemowej, to ludzie około trzydziestki, pracoholicy, ich głównym celem zarobienie dużych pieniędzy: stanie się szybko milionerem, w tym celu robią karierę, wchodzą w związki, temu podporządkowują całe swoje życie. A przede wszystkim to narcyzi z wielkim ego. To obrazek nie tylko...

siostryczytaja | 2017-05-04

„Emisja” to thriller finansowy. Dla przeciętnego czytelnika, który w żaden sposób nie jest powiązany ze światem finansów i bankowości, gatunek ten może się wydawać trudny i nudny w odbiorze. I tak właśnie myślałam na początku, zanim sięgnęłam po tę książkę.

Debiutancka powieść Michelle Miller zabiera nas na Wall Street, gdzie grupa specjalistów zamierza wprowadzić na rynek aplikację randkową Hook. Todd Kent otrzymał od twórcy Hooka propozycję nie do odrzucenia, dzięki niej może spełnić się jego marzenie. Do współpracy mógł zaprosić jedynie trzy osoby. Jego wybór padł na dawną dziewczynę Tarę, analityczkę Nehę i imprezowicza Beau. Każdy z nich marzy o szybkim wzbogaceniu się. Niestety nic w życiu nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Szczególnie, jeśli ma z tym związek czyjaś śmierć.

Michelle Miller stworzyła moim zdaniem bohaterów, których trudno polubić, czytelnik jest raczej bacznym obserwatorem ich życia. Nie utożsamiłam się z żadnym z nich, z góry założyłam, że to...

kornele | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Każdy w tej książce o coś walczy - pieniądze, uznanie, sukces. jednej strony mamy język prawniczy i finansowy, z drugiej rewelacyjny thriller, w którym aż się roi od małostkowych szuj, naiwnych kobiet i genialnych lasek, które pragną sukcesu i umieją po niego sięgać. Mamy też sprawę kryminalną i napięcie, które przyjemnie rośnie. Jednym słowem - udany debiut.

Ripe_Cherries | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Przyjemny thriller, bardzo fajnie zawiązana akcja, niejedno dno w tej opowieści trzymało mnie w napięciu. Kibicowałam Tarze i Nehie. Polecam!

ewaa | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
gamecubegirl | 2017-05-12
anamy | 2017-05-11
„Emisja” - powieść o ambicjach millenialsów [KONKURS]

Start-upy, deweloperzy aplikacji, firmy internetowe… to hasła, które elektryzują dziś cały świat. Debiutancki thriller Amerykanki Michelle Miller, „Emisja”, skupia się wokół twórców najgorętszej aplikacji randkowej na świecie, która właśnie ma wejść na giełdę.

Patronaty tygodnia

Co nowego w księgarniach w tym tygodniu? Kilka ciekawych nowości! Wśród nich kontynuacja cyklu „Alicja w krainie czasów” Ałbeny Grabowskiej, literacki concept album Michała Cetnarowskiego i emocjonujące powieści o miłości, ambicjach i uśmiechach fortuny. Sprawdźcie sami! Polecamy!