Zgłosuj na książki roku 2017

Drogą z piekła. Fascynacje Kazimierza Boska.

Wydawnictwo: Bellona
Kazimierz Bosek, biografia, eseista
Bożena

Kazimierz Bosek (1932-2006) ur. w Bukowcu k. Sanoka. syn Stanisława Boska, legionisty, zdolnego detektywa, komendanta policji we Lwowie, potem w Bieszczadach. Autor esejów, reportaży literackich. Zbiory autorskie: "Taka ludzka Żeremia", "Cyrograf na własnej skórze" "Na tropie tajemnic Jana z Czarnolasu", scenariuszy filmów dokumentalnych "Uranowe piętno", "Czarni baronowie", "Zostanie legenda".

Żołnierz karnych batalionów kopalnianych (wojskowa służba zastępcza 1953-1955), studiował dziennikarstwo i historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Praktykował w "Echu Krakowa". Publikował w "Po prostu", "Współczesności" "Od nowa" "Literaturze. Poświęcił 25 lat na odszyfrowanie zagadek biograficznych Jana Kochanowskiego. Doprowadził do odszukania pierwszego grobu oraz zaginionych szczątków poety, do uroczystego pogrzebu Jana (czerwiec 1964) i pochowania go w zwoleńskim kościele, w podobnym do wawelskich sarkofagu z białego marmuru.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8960

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8960