Jak sobie radzić z chorobami tętnic?

Wydawnictwo: Via Medica
zdrowie, medycyna

Do rąk Czytelników trafia książka pomyślana jako przewodnik z zakresu chorób tętnic obwodowych. Jest to podręcznik dla lekarzy pierwszego kontaktu, przede wszystkim więc dla lekarzy rodzinnych. W dość skrótowej i uproszczonej formie przedstawiono wiadomości z zakresu anatomii i fizjologii układu krwionośnego oraz podstawy badania klinicznego. Dalsze informacje dotyczą tak zwanych czynników...

W dość skrótowej i uproszczonej formie przedstawiono wiadomości z zakresu anatomii i fizjologii układu krwionośnego oraz podstawy badania klinicznego. Dalsze informacje dotyczą tak zwanych czynników ryzyka rozwoju miażdżycy i metod zapobiegania tej chorobie oraz jej leczenia.
Za ważny z punktu widzenia praktycznego uważam rozdział poświęcony roli lekarza pierwszego kontaktu w postępowaniu z pacjentem z podejrzeniem choroby układu tętniczego.
Szczególnie pragnę zwrócić uwagę na rozdział zatytułowany Czerwone strony, który dotyczy postępowania w stanach nagłych. Są to sytuacje, kiedy nie można tracić czasu i trzeba decydować działać niezwłocznie, w przeciwnym bowiem wypadku chory traci szansę na wyleczenie, a lekarzowi grożą kłopoty prawne.
Pragnę zaprosić Państwa do lektury tej bardzo użytecznej książki. Jestem przekonany, że Czytelnik znajdzie odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań i wskazówki pomocnicze w codziennej pracy.