Zgłosuj na książki roku 2017

Casting. Pierwsze spotkanie aktor - reżyser

Wydawnictwo: Wojciech Marzec
Inne

Wybór obsady w dużej mierze decyduje o tym, jaki będzie film i czy spodoba się widzom. Odnalezienie właściwego aktora/aktorki do danej roli jest ważnym i kluczowym elementem w pracy reżysera. Dla aktorów istotne jest, by wiedzieli, jak zostać zauważonym na castingu, ale także jak pokierować swoją karierą od samego początku. Tak, by w odpowiednim momencie pokazać się jako najlepszy kandydat do...

Dla aktorów istotne jest, by wiedzieli, jak zostać zauważonym na castingu, ale także jak pokierować swoją karierą od samego początku. Tak, by w odpowiednim momencie pokazać się jako najlepszy kandydat do roli. W książce opisane są konkretne wskazówki, porady, jak przygotować się do castingu. Od ubioru po analizę postaci. Autorka zdradza też niektóre tajniki pracy reżysera obsady i samego procesu castingu.

„Casting. Pierwsze spotkanie aktor – reżyser” to książka skierowana do studentów szkół teatralnych i filmowych, do zawodowych aktorów, jak również do osób, które chcą rozpocząć swoją drogę w filmie jako aktorzy nieprofesjonalni lub chcą przygotować swoje dzieci do zdjęć próbnych. Niektóre aspekty książki, powinny zainteresować także już zawodowych reżyserów, producentów i filmoznawców.

źródło opisu: http://www.w-wm.pl

źródło okładki: http://www.w-wm.pl