Medycyna wypadków w transporcie

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320031087
zdrowie, medycyna

Publikacja jest wydana jako kolejny tomik w cyklu Medycyna ratunkowa i medycyna katastrof. Przedmiotem książki jest analiza wypadków i katastrof komunikacyjnych w transporcie lądowym, morskim i powietrznym, zależnych od tzw. czynnika ludzkiego oraz niekorzystnych czynników środowiska zewnętrznego. Omówiono m.in.: zabezpieczenie medyczne w różnych rodzajach transportu, współczesne zagrożenia bezpieczeństwa podróży, kierunki doskonalenia działalności służb zabezpieczających, organizację pomocy i zabezpieczenia medycznego poszkodowanych, medyczne aspekty badania wypadków i katastrof komunikacyjnych, zalecenia dla działalności profilaktycznej. Odbiorcy: lekarze zainteresowani medycyną transportu i medycyną ratunkową, lekarze pogotowia ratunkowego, pracownicy zarządzania kryzysowego

tomeczqu | 2011-04-28
Chaoticreader | 2016-04-30