Psychiatria. Podręcznik dla studiów medycznych

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320030976
zdrowie, medycyna

Jest to wszechstronny i nowoczesny podręcznik psychiatrii. Szczegółowo omówiono w nim zagadnienia diagnostyki psychiatrycznej i psychopatologii zaburzeń psychicznych, a także obraz kliniczny, epidemiologię i leczenie poszczególnych grup zaburzeń (według najnowszej klasyfikacji ICD-10) wraz ze specyfikacją interwencji pielęgniarskiej. Uwzględniono też najważniejsze aspekty farmakoterapii, psychoter

Katrina | 2014-08-26
Na półkach: Przeczytane, Psychologia, 2014
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Jedna z lepszych i przyjemniejszych książek do psychiatrii, jakie miałam w ręku. Jest to podręcznik dla studiów pielęgniarskich lub psychologicznych, przez co pozbawiony jest zbędnej, trudnej, medycznej terminologii.
Posiada wszystkie niezbędne informacje na temat przeprowadzania wywiadu, psychopatologii, psychoz, zaburzeń afektywnych, zaburzeń osobowości jak i psychiatrii wieku rozwojowego, leków i etyki pracy.
Zdecydowanie polecam ze względu na przystępne przedstawienie zagadnień.

maszynistaGrot | 2015-11-08

Trzeba przyznać, że wszechstronny podręcznik. Ciekawe casusy zaburzeń psychicznych na początku każdego rozdziału, w tym chyba część z życia wziętych.

anusiaanna | 2016-09-03
Patryk | 2015-09-07