Kochanka

Znak Literanova
2017-03-20
2017-03-20
Agnieszka Myśliwy

Gdy przeczytałam opis, to spodziewałam się jakiejś agresji ze strony Władimira, gdy postanowił rozstać się z Nataszą. Na szczęście wszystko potoczyło się inaczej, bardzo łaskawie dla Nataszy. No i też dla Theo, bo jednak on też podpadł Władimirowi. Ciężkie chwile przeżył też Gabriel. W sumie ta książka okazała się łagodniejsza, niż wskazywał na jej treść opis ;)

FAJNA OPOWIEŚĆ, WARTO PRZECZYTAĆ.

FAJNA OPOWIEŚĆ, WARTO PRZECZYTAĆ.

Bardzo lubię autorkę, ale niestety ta książka nie przypadła mi do gustu
Zbyt przewidywalna fabuła, która strasznie się rozciągała, znacznie wpłynęła na moją ocenę

Bardzo lubię autorkę, ale niestety ta książka nie przypadła mi do gustu

Niby zadziwiająco się szybko ją czyta, napisana łatwym językiem, ale nie oszałamia i nie porywa. Taka sobie, wybór należy do ciebie, czy warto? Żadnej dluższej refleksji, raczej sadysfakcja z zaliczonej książki

Uważam, że jest to jedna z gorszych książek Danielle Steel. Zmęczyłam się czytając. Może jest to ciekawa pozycja dla nastolatek. Dla mnie nudna historia kobiety do towarzystwa dla bogatego miliardera powiązanego ze światem przestępczym. Ani tu grozy, ani gorącego romansu. Nie wciągnęła mnie i na pewno kolejny raz bym po nią nie sięgnęła.

Bogaty rosyjski oligarcha i jego jacht, Natasza kochanka modelka, oraz młody Theo artysta i jego obraz. Taka opowieść może tylko się udać i zapaść w pamieć. Lubię autorkę lubię jak opowiada historie. O poszukiwaniu miłości.

Jestem mile zaskoczona , momentami autorka rozpisuje sie nadmiernie nad niektorymi watkami . taki ma styl, wiem .Autorka ukazuje swiat wladzy , pieniedzy i miedzy innymi jak szybko mozna zatracic siebie , swoje ja. Napewno wroce jeszcze do niej .

,,Jak wiele można poświęcić dla miłości?
Natasza wyrwała się z biedy dzięki swojej urodzie. By uciec z moskiewskiej ulicy, zgodziła się zostać kochanką bogatego i niebezpiecznego Władimira. [...] Złota klatka, w jakiej żyje, nie wydaje jej się za ciasna. Aż do dnia, gdy spotyka młodego malarza Theo."

"Kochanka" to kolejna książka Danielle Steel, z którą niesamowicie się bawiłam. Zaczęłam ją koło września, trochę przeleżała i postanowiłam ją skończyć. Czytałam ją w wersji kieszonkowej i to po raz pierwszy w takiej, więc bardzo mi się spodobało.
W tej książce wiele było o modzie i sztuce. Rosjanka była tak jakbym ptaszkiem w złotej klatce. Zgadzając się na bycie z Władimirem Stanislasem - wyrzekła się wolności, przyjaciół i innych rzeczy jakie mogłaby mieć. Miała być tylko jego, jednak nie o tym była ta książka. Życie lubi pisać różne scenariusze, a los lubi płatać figle. Pewnego dnia 'para' zjawia się w restauracji Maylis Luki i wtedy też Theo (syn Maylis oraz malarza Lorenza Luki) zwraca uwagę na Taszę (jak zwykł ją nazywać Władimir). Wie, że należy ona do innego mężczyzny i to w dodatku bogatego Rosjanina, który ma w garści nawet prezydenta Rosji, więc nie ma szans, aby bardziej się poznali czy też spotkali. Mimo wszystko - zadurzył się w tej kobiecie i nie mógł ją sobie wymazać z pamięci. Namalował jej obraz.
Maylis to taka kochana matka, która związała się w przeszłości z, o wiele starszym od siebie, Lorenzem Luką, czyli ojcem Theo. Po jego śmierci idealizowała go jako kochającego męża oraz ojca, pomimo że taki nie był. Związała się z jego marszandem Gabrielem, przy którym idealizowała Lorenza i mówiła jak bardzo go kocha, a G mężnie to znosił, tłumacząc sobie, że to po prostu żal Maylis po utracie męża. Ale... Jak długo może to trwać? Wiecznie? Ale on to znosił. Dopiero, kiedy wydarzyło się 'coś' co wstrząsnęło M i wtedy 'wróciła na ziemię' i poświęcała więcej czasu partnerowi.
Pojawiło się też wiele bohaterów drugoplanowych oraz epizodycznych. Najbardziej chyba zapamiętałam Athenę - kobitkę z policji, która rozwiązywała pewną sprawę.

,,Jak wiele można poświęcić dla miłości?

"Kochanka" to kolejna książka Danielle Steel, z którą niesamowicie się...

Książkę czyta się lekko i przyjemnie.Nie wniosła niczego nowego do mojego życia,ale czytając ją można pomarzyć sobie.Polecam w wolnej chwili każdemu jeśli ktoś lubi książki o miłości ,romansie.Nie ma tu scen erotycznych ,chociaż tytuł mógłby na to wskazywać.Śmiało może książkę przeczytać już dziewczynka w wieku 15lat.

Młoda piękna kobieta, córka prostytutki zostaje kochanką wpływowego rosjanina. Nigdy nie chciała „pełnić takiej funkcji”, niestety zmusiła ją choroba. Jest szczesliwa (tak jej się wydaje) u boku Wladimira. Niestety nie zna Go do końca, gdyż nie wtajemnicza on Nataszy w swoje interesy i życie poza przyjemnościami. Jeden niedyskretna ruch spowodować że Natasza zobaczyła zobaczyła coś, co nie powinna. Dlatego została „ zwolniona” z funkcji kochanki. Władimir nie mógł już jej ufać. Dzięki temu odzyskała wolność. Zaczęła żyć i układać sobie życie na nowo ze znanym i zakochanym w Niej od pierwszego spotkania malarzem.

• Danielle Steel
  • Biblioteka