Miłość i inne nieszczęścia

Tłumaczenie: Katarzyna Marczewska
Wydawnictwo: W.A.B.
En attendant Bojangles
Ag2S

Ponad 250 000 sprzedanych egzemplarzy we Francji i deszcz nagród! Oto debiutancka powieść, która odniosła niebywały sukces nad Sekwaną i zaskarbiła sobie prawdziwą miłość czytelników. Ojciec, który poluje na muchy harpunem, matka, która codziennie zmienia imię, syn, który za karę musi oglądać telewizję, i żuraw w charakterze domowego zwierzątka – życie tej lekko ekscentrycznej, nadzwyczaj...

Ojciec, który poluje na muchy harpunem, matka, która codziennie zmienia imię, syn, który za karę musi oglądać telewizję, i żuraw w charakterze domowego zwierzątka – życie tej lekko ekscentrycznej, nadzwyczaj szczęśliwej rodziny odmierzają takty jazzowych szlagierów i kolejne lampki szampana sączonego w tańcu przez bezgranicznie zakochanych w sobie rodziców. Do czasu, kiedy szczęście okaże się tylko pianą złudzeń…

Porywająca, słodko-gorzka opowieść o radości życia, sile uczucia i więzów rodzinnych, którą poznajemy z perspektywy dziecka, zmuszonego przedwcześnie dorosnąć w wyniku tragicznego splotu wydarzeń.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

chomiki204 | 2017-12-01

Z pozoru infantylna, lekko napisana i zabawna historyjka zwariowanej rodziny, ale o co tak naprawdę chodzi? Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla miłości? Co z wolnością i konwenansami? Czym jest szaleństwo (o ile w ogóle jest)? Od razu przychodzą mi na myśl słowa klasyka: "W tym szaleństwie jest metoda".

Zaskakująca lektura, do przeczytania w jeden wieczór, do zapamiętania na długo.

Patu | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Ta książka jest trochę jak historia Mikołajka, w której coś poszło nie tak.

pajkasia | 2018-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2018

Urocza książka, bardziej opowiadanie, o miłości, o rodzinie, o szaleństwie o życiu, które mając swoje cienie i blaski toczy się wedle swoich zasad. A na fragmencie o podatkach płakałam ze śmiechu. Cudnie się czytało te zapisku chaosu. ;)

Piotr | 2017-11-25

Piękna historia o miłości szalonej w każdym znaczeniu szaleństwa, niestety.

twzaczytany | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Szanowni czytelnicy. Gdy natkniecie się na tę książkę, zauroczy Was okładka. Dotkniecie jej, poczujecie jej fakturę, popatrzycie na twarz dziecka i kolorowe piórka. Pomyślicie sobie, pięknie wydana książka. Jest cienka, do przeczytania na jeden wieczór. I tak właśnie jest. Jeden wieczór wystarczy, ale mam ogromną prośbę. Zanim zaczniecie czytać, włączcie piosenkę Niny Simone Mr Bojangles. Czytajcie książkę, nie analizujecie jej do samego konica. Po zakończeniu pomyślcie o tej historii i piosence, która Wam towarzyszyła. Poczujecie wtedy jej głębię, poruszy Was, wzruszycie się i pozostaniecie w jej objęciach przez następne dni.

Natalia | 2017-05-06

Książka o szaleństwie. Pisana oczami dziecka. Przeplatana spojrzeniami dorosłego, który w szaleństwie się zakochał. Czyta się bardzo szybko, może za sprawą rymów, które zgrabnie wtapiają się w historię.
O ciężkich tematach najtrudniej mówić prostym językiem. Uważam, że pan Bourdeaut swoim debiutem prowadzi czytelnika przez dziwactwa z przyjemną lekkością. Studium ludzkiej psychiki zawsze pozwala zauważyć inną perspektywę. Nie sposób się nie uśmiechać widząc świat tak barwnej postaci o wielu imionach, otulony przez czyjeś zakochane oczy.

,,Nie mogłem mu tego mieć za złe, on też miał swój udział w szaleństwie, które nie mogłoby istnieć, jeśliby go nie dźwigali we dwoje."

Urzekła mnie.

artdeco92 | 2018-05-30
Na półkach: 2018, Przeczytane

W czasach kiedy podobno "wszystko już było", tak książka ma w sobie niesamowitą świeżość, wdzięk i magię. Czyta się błyskawicznie, ale zostaje w niej na długo.

Joanna82 | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Przenosimy się w dziwny świat rodziny która nie kieruje się żadnymi zasadami. Tańczą do białego rana, ich syn nie chodzi do szkoły i posiadają nawet ptaka jako zwierzątko domowe. Kobieta nazywana jest codziennie innym imieniem. Nie otwierają żadnych listów i ciągle piją drinki. Ich życie wygląda jak po drugiej stronie lustra. Wieczna zabawa.
Powieść ma ukryte znaczenie. Ukazuję nam ogromną miłość dwojga ludzi a już przy końcu dostrzegamy poważną chorobę żony i matki. Walkę syna i męża o to by do końca żyć w "nienormalności". Wniosek jest jeden że miłość jest najważniejsza i czasem złe zakończenie nie zawsze przynosi smutek ale nowy początek.
Przez kilkanaście pierwszych stron trudno mi było zrozumieć sens powieści. Dziwna rodzina, brak zachamowań moralnych, wydarzenia opisywane oczami dziecka. Mam mieszane uczucia. Z jakiegoś dziwnego powodu kojarzy mi się z " Rodziną Adamsów". Nie mój typ lektury.

Piotr | 2017-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2017

Chwilami zabawna, innym razem przejmująco smutna. Od początku do końca pięknie opowiedziana historia pewnej zwariowanej rodzinki.

Madelin | 2017-06-05
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Jeśli wydawało Ci się, że masz dziwaczną rodzinę (ja swoją pieszczotliwie nazywam rodziną Adamsów), to chciałabym Cię uświadomić, że nie wiesz nic o ekscentryczności! Bo co powiesz o modelu rodziny, gdzie ojciec poluje harpunem na muchy, matka nie ma imienia i codziennie przybiera nowe, gdzie wszyscy w rodzinie mówią do siebie w formie grzecznościowej „Pan, Pani”, a Twoim zwierzęciem domowym, jest uratowana ptak Pana Hiperredundantna (chyba czapla)?
Jest to przeurocza książka o szaleństwie, o ekstrawagancji widzianej oczami dziecka. Niestety wariactwo ma to do siebie, że rzadko kończy się happy endem.
Fantastyczne dzieło, niestety ciut za krótkie (206 str.), na jeden wieczór. Lektura zarazem smutna i wesoła, a w głowie pobrzmiewać przez długi czas będzie Wam utwór Niny Simon „Mr. Bojangels”

Słodko-gorzka opowieść o radości życia

Ponad 250 000 sprzedanych egzemplarzy we Francji i deszcz nagród: oto debiutancka powieść, która odniosła niebywały sukces nad Sekwaną i zaskarbiła sobie prawdziwą miłość czytelników. „Miłość i inne nieszczęścia” Oliviera Bourdeaut już w polskich księgarniach!

Patronaty tygodnia

Mroczny thriller o miłosnym trójkącie, kolejny kryminał Remigiusza Mroza, debiutancka powieść, która odniosła niebywały sukces nad Sekwaną, portret odkrywcy zaginionej stolicy Majów i człowieka, który wybierał się na Księżyc – to tylko niektóre z historii, które znajdziecie w książkach mających premierę w najbliższych dniach. Jakich tytułów warto szukać w księgarniach? Sprawdźcie!