Miłość i inne nieszczęścia

Wydawnictwo: W.A.B.
7 (16 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
En attendant Bojangles
Ag2S

Ponad 250 000 sprzedanych egzemplarzy we Francji i deszcz nagród! Oto debiutancka powieść, która odniosła niebywały sukces nad Sekwaną i zaskarbiła sobie prawdziwą miłość czytelników. Ojciec, który poluje na muchy harpunem, matka, która codziennie zmienia imię, syn, który za karę musi oglądać telewizję, i żuraw w charakterze domowego zwierzątka – życie tej lekko ekscentrycznej, nadzwyczaj...

Ojciec, który poluje na muchy harpunem, matka, która codziennie zmienia imię, syn, który za karę musi oglądać telewizję, i żuraw w charakterze domowego zwierzątka – życie tej lekko ekscentrycznej, nadzwyczaj szczęśliwej rodziny odmierzają takty jazzowych szlagierów i kolejne lampki szampana sączonego w tańcu przez bezgranicznie zakochanych w sobie rodziców. Do czasu, kiedy szczęście okaże się tylko pianą złudzeń…

Porywająca, słodko-gorzka opowieść o radości życia, sile uczucia i więzów rodzinnych, którą poznajemy z perspektywy dziecka, zmuszonego przedwcześnie dorosnąć w wyniku tragicznego splotu wydarzeń.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Patu | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Ta książka jest trochę jak historia Mikołajka, w której coś poszło nie tak.

Natalia | 2017-05-06

Książka o szaleństwie. Pisana oczami dziecka. Przeplatana spojrzeniami dorosłego, który w szaleństwie się zakochał. Czyta się bardzo szybko, może za sprawą rymów, które zgrabnie wtapiają się w historię.
O ciężkich tematach najtrudniej mówić prostym językiem. Uważam, że pan Bourdeaut swoim debiutem prowadzi czytelnika przez dziwactwa z przyjemną lekkością. Studium ludzkiej psychiki zawsze pozwala zauważyć inną perspektywę. Nie sposób się nie uśmiechać widząc świat tak barwnej postaci o wielu imionach, otulony przez czyjeś zakochane oczy.

,,Nie mogłem mu tego mieć za złe, on też miał swój udział w szaleństwie, które nie mogłoby istnieć, jeśliby go nie dźwigali we dwoje."

Urzekła mnie.

Tomasz | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Szanowni czytelnicy. Gdy natkniecie się na tę książkę, zauroczy Was okładka. Dotkniecie jej, poczujecie jej fakturę, popatrzycie na twarz dziecka i kolorowe piórka. Pomyślicie sobie, pięknie wydana książka. Jest cienka, do przeczytania na jeden wieczór. I tak właśnie jest. Jeden wieczór wystarczy, ale mam ogromną prośbę. Zanim zaczniecie czytać, włączcie piosenkę Niny Simone Mr Bojangles. Czytajcie książkę, nie analizujecie jej do samego konica. Po zakończeniu pomyślcie o tej historii i piosence, która Wam towarzyszyła. Poczujecie wtedy jej głębię, poruszy Was, wzruszycie się i pozostaniecie w jej objęciach przez następne dni.

visenna88 | 2017-05-08
Lucy | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017
tulila | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017
Słodko-gorzka opowieść o radości życia

Ponad 250 000 sprzedanych egzemplarzy we Francji i deszcz nagród: oto debiutancka powieść, która odniosła niebywały sukces nad Sekwaną i zaskarbiła sobie prawdziwą miłość czytelników. „Miłość i inne nieszczęścia” Oliviera Bourdeaut już w polskich księgarniach!

Patronaty tygodnia

Mroczny thriller o miłosnym trójkącie, kolejny kryminał Remigiusza Mroza, debiutancka powieść, która odniosła niebywały sukces nad Sekwaną, portret odkrywcy zaginionej stolicy Majów i człowieka, który wybierał się na Księżyc – to tylko niektóre z historii, które znajdziecie w książkach mających premierę w najbliższych dniach. Jakich tytułów warto szukać w księgarniach? Sprawdźcie!