Urazy klatki piersiowej

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320027470
zdrowie, medycyna

Jest to kompendium aktualnej wiedzy na temat urazów klatki piersiowej, bardzo często zdarzających się w czasie różnego typu wypadków, zwłaszcza komunikacyjnych. W książce przedstawiono sprawdzone w praktyce algorytmy postępowania w konkretnych sytuacjach klinicznych. Szczegółowo omówiono diagnostykę urazów, złamania rusztowania kostnego klatki piersiowej, krwawienie do jamy opłucnej, pourazową odmę opłucnową, urazy miąższu płucnego, rany kłute i postrzałowe, urazy tchawicy i oskrzeli, serca i dużych naczyń, przepony, splotu barkowego oraz przełyku. Uwzględniono też specyfikę urazów u dzieci. Istotną część publikacji stanowi omówienie problemów intensywnej terapii. Książka będzie bardzo pomocna w pracy chirurgów, anestezjologów, a także lekarzy specjalizujących się w medycynie ratowniczej.

Lotopałanka | 2012-06-18
Na półkach: Przeczytane, historia