Jack lo Squartatore / La macchina umana
komiks, horror, dylan dog, groucho marx
komiksy
Marcin

'Kuba Rozpruwacz' to klasyczny odcinek ze scenariuszem Tiziana Sclaviego – pomysłodawcy bohatera, jak i całej serii. Opowieść kryminalna z charakterystycznymi dla cyklu elementami niesamowitości, szaleństwa, splatteru, romansu, moralitetu, z dowcipasami Groucha i nawiązaniami do klasyki, a przy tym mocno osadzona w realiach lat osiemdziesiątych. 'Ludzka maszyna' to z kolei nowy komiks o...

'Ludzka maszyna' to z kolei nowy komiks o detektywie mroku – porusza wprawdzie uniwersalną problematykę i przywodzi przy tym na myśl między innymi powieści Franza Kafki i filmy Fritza Langa, mimo to jest na wskroś współczesny i przesiąknięty duchem drugiej dekady XXI wieku.

W tym tomie zostały opublikowane dwie opowieści z oryginalnej serii, nie powiązane ze sobą bezpośrednio:

2 - Jack lo Squartatore

vold | 2017-01-30
Przeczytana: 01 lutego 2017
Horesz | 2017-09-10
jan_marian | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, Ha, mam! :)
Marcin | 2017-01-28
Przeczytana: 11 lutego 2017