Osiedle Swoboda 2

Seria: Osiedle Swoboda
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
komiksy
Wkp

„Osiedle Swoboda 2” to powrót wszystkich, znanych już z legendarnego komiksu, mieszkańców Swobody: Smutnego wraz z załogą, Mścicieli z Mr Kriegiem, czyli Oddziału OPO (Osiedle Pod Ochroną) oraz kota Pazura, pojawiającego się zawsze tam, gdzie nie powinien. Akcja drugiej odsłony serii dzieje w ponad dwa lata po tym, jak Szopa przeprowadził się do ziemianki Ciachciarachciacha, który zniknął z...

Akcja drugiej odsłony serii dzieje w ponad dwa lata po tym, jak Szopa przeprowadził się do ziemianki Ciachciarachciacha, który zniknął z ulic osiedla. Opiekując się Psotką, osieroconą suką, Szopa prowadzi z obrzeży Swobody swój zielony interesik. Biznes kręci się znakomicie, do czasu kiedy na osiedlu pojawia się nowy ostry gracz – Boss Drwal, król przestępczego półświatka.
„Osiedle Swoboda 2” jest zbiorczym wydaniem zeszytów, które ukazywały się w latach 2004–2006, czyli już po zamknięciu słynnego magazynu „Produkt”, gdzie debiutowało oryginalne „Osiedle”. Śledziu do nowych osiedlowych opowieści wprowadził nie tylko nowe postaci i wątki, ale także kolor, za który odpowiedzialny był Bartosz Ślesiński.

źródło opisu: http://kultura.com.pl/index.php?s=zapowiedzi

źródło okładki: http://kultura.com.pl/index.php?s=zapowiedzi

Chudi_X | 2018-01-07
Przeczytana: 30 października 2017

Niestety, brakuje siły i mocy pierwszej części. Intryga rodem z filmów akcji zbytnio nie powala, ale mimo to czyta się dobrze. Największym minusem "Osiedla Swoboda 2" jest komputerowe kolorowanie, które sprawia wrażenie bardzo sztucznego. Myślę, że użycie jedynie czerni i bieli tak jak w "jedynce" sprawdziłoby się o wiele lepiej.

Wkp | 2017-05-04
Przeczytana: 17 maja 2017

SWOBODNE PORACHUNKI

Drugie Osiedle Swoboda kazało na siebie długo czekać. Nie tylko teraz, choć od pierwszych zapowiedzi minął już niemal rok – każdy kto kupował zeszytową serię publikowaną przed laty pamięta, jak opóźniał się sam projekt, a ostatni numer ukazał się, kiedy wszyscy stracili już nadzieję. Na szczęście w końcu czytelnicy dostali dwójkę w swoje ręce i… Właśnie, i co? Przez ponad dekadę, jaka minęła od wydania odcinkowej edycji, namnożyło się wiele różnych opinii na temat OS 2. Jedni odsądzali je od czci i wiary, innych ucieszyła zmiana tonu, formy i klimatu samej opowieści. Co sądzę o nim ja? To nie to samo Osiedle, jakie poznaliśmy na łamach Produktu, ale przy okazji to po prostu znakomity komiks łączący w sobie wątki obyczajowe, sensacyjne, fantastyczne i komediowe.

Nad Swobodą zbierają się czarne chmury, chociaż pozornie nie dzieje się nic złego. Szopa mieszka w ziemiance Ciachciarachciacha, opiekując się jego suką Psotką i pielęgnując uprawy marihuany, a Smutny w...

Iwett | 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Na widok tych krzywych ryjów aż łezka się w oku kręci. Pięknie wydane, więc musiałam dołączyć do swojej biblioteczki.