Stwórz swoją własną stronę WWW. Komiksowy kurs HTML-a, CSS-a i WordPressa

Tłumaczenie: Konrad Matuk
Wydawnictwo: Helion
Build Your Own Website: A Comic Guide to HTML, CSS, and WordPress
Paweł

Tworzenie stron WWW, czyli wspaniała wyprawa w krainę znaczników! Dzień dobry, oto Kim. Kim wyrusza właśnie na wyprawę, której celem jest opanowanie różnych elementów potrzebnych do wykonania strony internetowej. Musi poznać język HTML i kaskadowe arkusze stylów, a potem powędrować dalej: do miasta WordPress. Na szczęście Kim nie jest sama — towarzyszy jej pies Tofu, a w pokonywaniu różnych...

Tworzenie stron WWW, czyli wspaniała wyprawa w krainę znaczników!

Dzień dobry, oto Kim. Kim wyrusza właśnie na wyprawę, której celem jest opanowanie różnych elementów potrzebnych do wykonania strony internetowej. Musi poznać język HTML i kaskadowe arkusze stylów, a potem powędrować dalej: do miasta WordPress. Na szczęście Kim nie jest sama — towarzyszy jej pies Tofu, a w pokonywaniu różnych trudności pomagają jej Guru, Glinda i Wendy. Dołącz do Kim, a uda Ci się w mig poznać podstawy kilku naprawdę przydatnych technologii.

Kto powiedział, że nauka musi być nudna? Ten zabawny, interesujący poradnik opracowany w postaci komiksu pozwoli Ci w miłej i relaksującej atmosferze nauczyć się tworzenia stron internetowych, czyli czegoś, co już się stało standardem w wielu dziedzinach życia. Dzięki tej książce nauczysz się posługiwać znacznikami HTML, napiszesz kod CSS określający sposób wyświetlania Twojej strony, dowiesz się, jak skonfigurować WordPress, a także wybierzesz firmę świadczącą usługi hostingowe, umieścisz swoją stronę na serwerze i wybierzesz dobrą nazwę domeny. Zapraszamy Cię do świata Kim!

o Pierwszy dzień zajęć
o Kłopoty ze znacznikami HTML
o Kim upiększa swoją stronę za pomocą CSS
o Kim w mieście WordPress
o Przystosowywanie WordPressa do indywidualnych potrzeb i preferencji
o Wielki start

Daj się porwać przygodzie i stwórz własną stronę WWW!

źródło opisu: ebookpoint.pl

źródło okładki: ebookpoint.pl