Julia i pytanie, czego chcą chłopcy

Tłumaczenie: Anna Taraska-Pietrzak
Cykl: Julia (tom 4)
Wydawnictwo: Jaguar
Julie und die Frage was Jungs wollen
Julia
Nekromantik

Dlaczego życie czternastolatki musi być aż tak skomplikowane? Julia ma poczucie, że ostatnio świat wokół niej zwariował. Bo co innego można powiedzieć na przykład o hipisowskiej babci, której nagle zamarzył się ślub jak z bajki i wesele urządzone z prawdziwym rozmachem i która w dodatku chce poślubić ojca kolegi z tej samej klasy? A jak zareagować na pytanie Bena w sprawie wspólnego nocowania? Julia nie chce sprawić Benowi przykrości i zaczyna brnąć w wykręty, co koniec końców prowadzi do największych tarapatów, z jakimi przyszło jej się mierzyć. Na szczęście jeszcze nie wie, jakie kłopoty ściągną jej na głowę chłopak na telefon, zakochany kolega-wujek i impreza, która w pewnym momencie wymknęła się spod kontroli.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

AnnaSikorska | 2018-04-06

Opowieści o nastolatkach bywają dobrym sposobem na pokazanie pociechom, że inni również zmagają się z podobnymi problemami. Warto też samemu sięgnąć po takie książki i przypomnieć sobie, jak bardzo świat wydawał się zagmatwany, a postępowanie dorosłych dziwne i tajemnicze. Jedną z wielu interesujących pozycji jest cykl książek - pamiętników napisanych przez Francę Düwel, „Julia” Kolejne tomy: „Julia i Królewna Śnieżka”, „Julia i Czarne Owce”, „Julia i miłosne tarapaty”, „Julia i pytanie czego chcą chłopcy” oraz „Julia i ósme niebo”. Pamiętniki nastolatki pozwalają nam stopniowo obserwować jej przemianę od dwunastolatki do czternastolatki. Z dziecinnej dziewczynki bohaterka staje się coraz poważniejszą panienką, której priorytety ulegają zmianie. Kiedy w trzecim tomie obserwujemy dziewczynę na siłę pragnącą wydorośleć i schudnąć w piątym mamy już nastolatkę dziwiącą się, że ktoś może myśleć, że wygląd jest ważniejszy niż charakter. Dziś opowiem Wam o trzecim i piątym tomie, czyli...

BAKA | 2017-07-25
Przeczytana: 21 lipca 2017

Nawet polubiłam główną bohaterkę (to jak z każdym przekrętem wpada w kłopoty) + tworzą sweet parkę razem z Benem, jednak chciałabym by ich wspólnych scen było nieco więcej.

Paulaa516 | 2018-02-15
Przeczytana: wrzesień 2017