Julia i ósme niebo

9 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Julie und der achte Himmel
Julia
Nekromantik

Życie znowu daje Julii w kość: kiedy próbuje się pozbierać po śmierci ukochanej babci, przystojny Rafael w podły sposób kompromituje w Internecie jej przyjaciółkę Jette. Oczywiście Julia i pozostałe dziewczyny z Girlteers będą myślały o zemście. Zdumiewające, ile wspólnego mają z tym wszystkim urządzenia samostrzelające, dziecięce pudełka śniadaniowe i wiadomość z zaświatów!

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.p

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

AnnaSikorska | 2018-04-06

Opowieści o nastolatkach bywają dobrym sposobem na pokazanie pociechom, że inni również zmagają się z podobnymi problemami. Warto też samemu sięgnąć po takie książki i przypomnieć sobie, jak bardzo świat wydawał się zagmatwany, a postępowanie dorosłych dziwne i tajemnicze. Jedną z wielu interesujących pozycji jest cykl książek - pamiętników napisanych przez Francę Düwel, „Julia” Kolejne tomy: „Julia i Królewna Śnieżka”, „Julia i Czarne Owce”, „Julia i miłosne tarapaty”, „Julia i pytanie czego chcą chłopcy” oraz „Julia i ósme niebo”. Pamiętniki nastolatki pozwalają nam stopniowo obserwować jej przemianę od dwunastolatki do czternastolatki. Z dziecinnej dziewczynki bohaterka staje się coraz poważniejszą panienką, której priorytety ulegają zmianie. Kiedy w trzecim tomie obserwujemy dziewczynę na siłę pragnącą wydorośleć i schudnąć w piątym mamy już nastolatkę dziwiącą się, że ktoś może myśleć, że wygląd jest ważniejszy niż charakter. Dziś opowiem Wam o trzecim i piątym tomie, czyli...

BAKA | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Już po kilkunastu stronach Julia wpada w całkiem niespodziewaną (jak dla mnie) sytuację. Fajnie, że po tym nie pląta się w coraz to większe kłopoty, a od razu wszystko wyjaśnia. Ogólnie przez cały tomik coś się dzieje, dużo zamieszania, tylko gdzie podziały się momenty JulBen ?! Jest to ostatnia część z cyklu Julia i szczerze miałam nadzieję, że na koniec autorka bardziej skupi się na naszej parce. Podsumowując całość, ich wspólnych momentów było niewiele (na koniec nie było jakiegoś bum przez co czuję jakby ich historia nie była w pełni zakończona), jednak w każdym tomie autorka przyszykowała dla czytelników wiele zakręconych sytuacji.

Nekromantik | 2017-03-31
Na półkach: Przeczytane, 2017