Julia i Królewna Śnieżka

Wydawnictwo: Jaguar
8 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Julie und Schneewittchen
Kasia

Troszkę zuchwała i nadmiernie szczera , dwunastoletnia Julia spisuje wszystkie swoje wzloty i upadki w pamiętniku. Julia pisze o przemocy w rodzinie , o zastraszaniu i ostracyzmie w szkole , ale także o nowych przyjaźniach i pierwszej miłości . Narracja jest mądra i elokwentna, a bohaterka ma naprawdę wielkie serce. Masz wrażenie, że książka trafiła do Ciebie wprost z biurka Julii. Dodatkowo znajdziesz w niej jest osobiste gryzmoły i rysunki!

„Julie i Królewna Śnieżka” to powieść-pamiętnik, napisana przez 12-letnią bohaterkę Julie. Każdy wpis do pamiętnika zaczyna od punktów kulminacyjnych i najmniej ważnych punktów dnia. Julie musi też walczyć z przeciążonymi narodzinami siostry rodzicami oraz niegdyś najlepszą szkolną przyjaciółką, najsłodszym chłopcem na świecie i koleżanką z klasy, wszyscy oni potrzebują pomocy, ale nie pozwalają sobie pomóc. Do „rozmowy” musi więc służyć Julie jej pamiętnik, a później Sharon z sex telefonu, z programu nocnego. Na koniec, oprócz wszystkich innych problemów, Julie musi umieścić na liście zadań jeszcze ratowanie małżeństwa swoich rodziców.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/julia-i-krolewna-sniezka/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/julia-i-krolewna-sniezka/

AnnaSikorska | 2018-04-06

Opowieści o nastolatkach bywają dobrym sposobem na pokazanie pociechom, że inni również zmagają się z podobnymi problemami. Warto też samemu sięgnąć po takie książki i przypomnieć sobie, jak bardzo świat wydawał się zagmatwany, a postępowanie dorosłych dziwne i tajemnicze. Jedną z wielu interesujących pozycji jest cykl książek - pamiętników napisanych przez Francę Düwel, „Julia” Kolejne tomy: „Julia i Królewna Śnieżka”, „Julia i Czarne Owce”, „Julia i miłosne tarapaty”, „Julia i pytanie czego chcą chłopcy” oraz „Julia i ósme niebo”. Pamiętniki nastolatki pozwalają nam stopniowo obserwować jej przemianę od dwunastolatki do czternastolatki. Z dziecinnej dziewczynki bohaterka staje się coraz poważniejszą panienką, której priorytety ulegają zmianie. Kiedy w trzecim tomie obserwujemy dziewczynę na siłę pragnącą wydorośleć i schudnąć w piątym mamy już nastolatkę dziwiącą się, że ktoś może myśleć, że wygląd jest ważniejszy niż charakter. Dziś opowiem Wam o trzecim i piątym tomie, czyli...

Via18 | 2018-04-04
Przeczytana: marzec 2018