No Game No Life light novel: tom 4

Tłumaczenie: Michał Sałatkiewicz
Cykl: No Game No Life (light novel) (tom 4) | Seria: No Game No Life (light novel)
Wydawnictwo: Waneko
ノーゲーム・ノーライフ (Nōgēmu Nōraifu)
light novel, fantasy
Ryuu

Disboard. W świecie, w którym o wszystkim decydują gry, rodzeństwo genialnych graczy znane jako „[ ]” mierzy się z coraz to nowymi przeciwnikami. Choć obce rasy dysponują nadludzkimi umiejętnościami, a nawet korzystają z magii, Sora i Shiro odnoszą jedno zwycięstwo po drugim. W trakcie wakacji w Unii Wschodniej spotykają dhampirzycę o imieniu Plum, której rasa stanęła na krawędzi zagłady. Podczas misji ratunkowej rodzeństwo bierze udział w jednej z dwóch gier, których nigdy nie udało im się rozgryźć- w walce o prawdziwą miłość. A wszystko to w otoczeniu błękitnego morza! Czy uczucie rzeczywiście ma szansę zakwitnąć? Tempo zwalnia podczas tej lekkiej, leciutkiej, czwartej wizyty w alternatywnym świecie fantasy.

źródło opisu: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=143&tom_id=4

źródło okładki: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=143&tom_id=4

ToTylkoOn | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Jest już trochę późna pora, a mam zamiar przeczytać jeszcze sporo rozdziałów, więc od razu przejdę do meritum. Kolejny tom przepełniony humorem, erotycznymi lecz nie "18+ scenami" :-) (musiałem). Pojawienie się nietypowego gościa przewraca świat rodzeństwa do góry nogami? A może daje im sposobność na podbicie kolejnych nacji? Tego możemy się jedynie domyśleć. Snując nasze przemyślenia oraz wywody, będziemy brnąć głębiej i głębiej w naszą ujmującą oryginalną fabułę, czy uda nam się domyśleć w jaki sposób tym razem rodzeństwo osiągnie sukces? Dochodzą nowi bohaterowie, nowe rozterki, więcej akcji oraz o wiele wiele więcej spanikowanej Dolusi. Przebrnąłem przez ten tom znów jak dzik przez pole kapusty pochłaniając wszystko na co natrafiłem, [w przerwach w przygodzie z Zwiadowcą oraz Cykadami].Jeśli podobał się wam poprzedni tom to na tym na pewno się nie rozczarujecie.

Akari | 2017-02-12
Na półkach: Przeczytane, Novelki
Przeczytana: 12 lutego 2017

Czwarty tom No game no life zaczyna się wakacjami Sory i Shiro, władców Elkii w Unii Wschodniej. Jednak szybko zostają zakłócone przez zjawienie się tajemniczej osoby zwanej Plum, błagającej ich o pomoc. Okazuje się, że dziewczyna jest wysłannikiem dharmpirów i syren, którym grozi wyginięcie. Czy Sora i Shiro pozwolą na wymarcie dwóm rasom? Czy zdołają wygrać w niezrozumiałej dla nich grze zwanej miłością? Czy rozkochają w sobie przepiękną syrenią królową?
W posłowie na końcu poprzedniego tomu Kamiya zapewnia, że czwarty tom będzie luźną sielanką. Faktycznie dotrzymał słowa, lecz nie zupełnie. W końcu, czym byłoby No game no life bez potyczki rodzeństwa i gier. Do tego tom ten jest wręcz idealnym prowadzeniem do akcji właściwej, która niestety rozegra się dopiero w tomie piątym. Teraz dowiadujemy się o przeszłości dwóch ras. Obie powoli wymierają i czeka ich niechybny koniec, chyba, że znajdzie się śmiałek, który wygra w grze syreniej królowej. Taki jest wątek przewodni całego...

Sinzzou | 2017-08-01
Na półkach: Novelki, Przeczytane, Posiadam