9788393197767
poezja
Juliusz

Echa mistrzów i indywidualny charakterystyczny współczesny język - dla opisania zadziwień, zachłyśnięć, paradoksów. Szacunek wobec słowa, zwięzłość, czasem wręcz lapidarność, to znów smakowanie brzmień, znaczeń, rymów. I cienką kreską podkreślony dowcip, niekiedy ironia. To był mój wybór "od pierwszego wersu". Czekam już na kolejny tom Piotra Machula. Dorota Koman Formalnie to nagroda,...

Dorota Koman

Formalnie to nagroda, debiut... Znaczeniowo to relacja z życia, osobiste dla nas "Ultimatum" Piotra Machula, ultimatum dla istnienia...
Ireneusz Kaczmarczyk

Paradoksem "Ultimatum" Piotra Machula jest to, że w książce, która zwyciężyła w konkursie na debiut poetycki, ze świecą by szukać jakichkolwiek śladów debiutanckości.
Bohdan Zadura

źródło opisu: okładka książki