Zgłosuj na książki roku 2017

Umeme Changa - historia kameleona

Wydawnictwo: Novae Res
Umeme Changa - historia kameleona
Paula

Zastanawialiście się kiedyś, jak potężna jest afrykańska dżungla? A teraz spróbujcie spojrzeć na nią z perspektywy malutkiego kameleona. Umeme Changa, bo tak nazywa się nasz bohater, chyba troszkę za długo chciał pozostać w bezpiecznej ostoi swojej skorupki. Gdy wreszcie wydostał się na świat, był zupełnie sam pośród bezkresu przestrzeni tropikalnej Afryki. Mały Umeme nie poddał się jednak...

Umeme Changa, bo tak nazywa się nasz bohater, chyba troszkę za długo chciał pozostać w bezpiecznej ostoi swojej skorupki. Gdy wreszcie wydostał się na świat, był zupełnie sam pośród bezkresu przestrzeni tropikalnej Afryki. Mały Umeme nie poddał się jednak strachowi, lecz ruszył w gąszcz, by szukać prawdy o samym sobie. A że dżunglę zamieszkuje niezliczona liczba różnych zwierząt, napotkał tam wiele ciekawych osobowości.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/umeme-changa-historia-kameleona/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/umeme-changa-historia-kameleona/

Umeme – uroczy kameleon udawał kogoś innego zbyt długo. Dlatego, mimo strachu i obaw o własne życie, wyrusza wgłąb dżungli na poszukiwanie samego siebie. Na jego drodze, już na samym początku wędrówki, staje lampart Fas, który udziela mu cennych wskazówek i dzieli się mądrością życiową.

"Zawsze słuchaj szumu traw i pieśni ptaków rozbrzmiewających w twoim sercu".

Spotyka przekomiczną parę: żyrafę i guźca, którzy żyć bez siebie nie mogą, ale każde ich spotkanie przy wodopoju kończy się kłótnią. Czubią się i lubią, to takie ludzkie...

"– Co znaczy "ludzkie"?
– "Ludzkie" to znaczy tak, jak to robią te dwunożne istoty z daleka. "Po ludzku"często oznacza robić odwrotnie niż się czuje. Na przykład darzyć kogoś całkiem odmiennego ogromną sympatią, ale robić to tak, żeby nikt nie domyślał się prawdy".

A zaraz po nich latające kwiaty – "słoneczne lekkoduchy" – motyle, leniwca, zapracowaną, lekko nadąsaną mrówkę. Lekcja ostateczna ale i brutalna to konfrontacja z przewrotnym i zakłamanym...

Paula | 2017-06-24
Przeczytana: 2017 rok

Pięknie napisana i cudownie zilustrowana bajka. Balsam dla duszy dorosłego i cudowna wyprawa do serca dżungli dla małego czytelnika. :)