Dywizje Waffen SS na froncie wschodnim 1943-1945

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
SS ARMOR ON THE EASTERN FRONT 1943-1945
historia
Heisenberg

Album dokumentuje działania jednostek Waffen SS na froncie wschodnim. Zamieszczone zdjęcia wykonali profesjonalni fotografowie wojskowi działający bezpośrednio w jednostkach 1. SS-Panzer-Division Leibstandarte Adolf Hitler, 2. SS-Panzer-Division Das Reich, 3. SS-Panzer-Division Totenkopf, 4. SS-Polizei-Panzer-Grenadier-Division, 5. SS-Panzer-Division Wiking, 9. SS-Panzer-Division Hohenstaufen, 10. SS-Panzer-Division Frundsberg, 11. SS-Freiwilligen-Panzer-Grenadier-Division Nordland, 12. SS-Panzer-Division Hitlerjugend oraz innych oddziałach Waffen SS i Wehrmachtu. Poszczególne rozdziały poświęcono walkom w rejonach Żytomierza, Kamieńca Podolskiego, Tarnopola, Kowla, Warszawy i Budapesztu. Podpisy pod zdjęciami w języku polskim i niemieckim.

źródło opisu: http://wydawnictwo.model-hobby.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo.model-hobby.pl/

Heisenberg | 2017-01-07

Album dokumentujący działania jednostek pancernych Waffen-SS na Froncie Wschodnim podczas II Wojny Światowej. Masa niepublikowanych dotąd zdjęć, wykonanych przez ówczesnych fotografów i reporterów wojennych.
Dla fanów i miłośników tematu pozycja obowiązkowa!

Marian | 2017-11-08
książek: 20322