Teoria i krytyka. Antologia tekstów o rzeźbie polskiej 1915–1939

Wydawnictwo: Neriton
sztuka
Bartłomiej

Niniejszy tom jest antologią tekstów źródłowych wybranych z lat 1915-1939, prezentujących postawy, poglądy, polemiki i spory środowisk opiniotwórczych odnoszące się do krajowego i, w mniejszym stopniu, europejskiego rzeźbiarstwa, a także do innych zjawisk z obszaru kultury, sztuki, ideologii i polityki odrodzonego państwa. W zbiorze znalazły się najważniejsze publikacje o dokonaniach wybitnych i mniej znanych twórców, celach i zadaniach rzeźbiarstwa oraz o programach, tendencjach i nurtach ideowych, jakie pojawiły się w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

źródło opisu: Wydawnictwo Neriton, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie