Zegarmistrz światła

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Galahad

Tadeusz Woźniak ponad pięćdziesiąt lat temu pojawił się na naszych scenach, w radiu, telewizji, a chwilę później na winylowych płytach. Jego piosenki przetrwały w naszych głowach i sercach wszystkie te lata i ciągle mają się dobrze, czego najlepszym dowodem jest niesłabnąca popularność jego największego przeboju „Zegarmistrz światła”. Artysta opowiada Witoldowi Górce o swojej twórczości,...

Artysta opowiada Witoldowi Górce o swojej twórczości, postrzeganiu świata, rodzinie, przyjaciołach, muzykach, poetach, reżyserach teatralnych i aktorach, o nagrywaniu płyt, tworzeniu muzyki teatralnej. Mówi o sprawach prywatnych, nierzadko trudnych, jak stosunek do religii czy związki z alkoholem i marihuaną.
To barwna, pełna anegdot i niebanalnych przemyśleń opowieść o historii polskiej muzyki rockowej oraz o społecznych i politycznych mechanizmach mających na nią wpływ. To jednak przede wszystkim opowieść o życiu artysty, pełnym sukcesów, ale i momentów niełatwych.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Katarzyna | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

„… Jeśli się do czegoś nie przykładasz,
to ci nie sprawia przyjemności…”

Każdy z Nas kocha muzykę. Nie liczy się typ, rodzaj, ale samopoczucie. Dzieciństwo, jest kluczowym elementem patrzenia na świat. To nie tylko wielodzietna rodzina, ale i balet, który przenosi do innej rzeczywistości. Głównym bohaterem tej książki, jest muzyk i artysta Tadeusz Woźniak, który opowiada o swoim życiu, twórczości, sukcesach i porażkach.

Autorem publikacji jest redaktor muzyczny i filmowy Witold Górka. Wspólnie z Markiem Sierockim wydał książkę pt. „Alfabet muzyczny”. Górka, przedstawia w niełatwej książce, postrzeganie świata i życie artysty Tadeusza Woźniaka. Piosenkarz, ma na swoim koncie wiele utworów, ale te najbardziej znane, to „Zegarmistrz światła” nagrodzony na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 roku, oraz „Smak i zapach pomarańczy”.

Książkę, czyta się bardzo spokojnie. Wątki są uporządkowane, a przedstawione zdjęcia, pozwalają na to, by czytelnik poznał prywatność artysty....

Kasiek m | 2017-03-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok