Pierwszy Murzyn RP. Brian Scott o Polsce, mediach i polityce

Wydawnictwo: WAM
slawrus

Brian Scott to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w Polsce. Niekwestionowana gwiazda RMF FM, osobowość TVN-u, charyzmatyczny prowadzący programu Etniczne Klimaty w TVP. Mówi o sobie, że jest pierwszym Murzynem Rzeczypospolitej. W rozmowie z Marią Mazurek robi bilans swojego życia. Jest błyskotliwy, zabawny, bezkompromisowy. Opowiada, jak tak naprawdę wygląda praca w mediach....

W rozmowie z Marią Mazurek robi bilans swojego życia. Jest błyskotliwy, zabawny, bezkompromisowy. Opowiada, jak tak naprawdę wygląda praca w mediach. Odważnie mówi o Polsce i rodzinie, którą tu założył - między innymi o chorym synu.

źródło opisu: e.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: e.wydawnictwowam.pl

Agusja | 2018-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Wiekszosc ksiazki ciekawa szczegolnie czesc o Gujanie i dziecinstwie oraz poczatku pobytu w Polsce. Ogolnie koles fajne rzeczy zaobserwowal ktore dzieja sie w Polsce. Napominki o Bogu draznia. Ogolnie ksiazka ok, ale po 3/4 juz chcialam skonczyc jak najszybciej.

slawrus | 2016-10-05

Niektórzy Briana Scotta zapewne już nie pamiętają, gdyż ikoną RMF FM a potem TVN-u był pod koniec lat 90., a ci, którzy go zapamiętali, kojarzą go raczej z wesołkiem, nieco kaleczącym język i zadającym politykom niewygodne pytania. Marii Mazurek udało się ukazać Briana także z innej strony. Odkryła człowieka, który wychował się w Gujanie Brytyjskiej, w biednej ale w bardzo ambitnej rodzinie potomków niewolników, człowieka, który wciąż zmaga się w Polsce z rasizmem, człowieka zakochanego w Polsce mniej znanej - Polsce Łemków, Karaimów, Tatarów i w końcu człowieka, który zapłacił wielką osobistą cenę za sławę.

Maria | 2016-10-10

Oceniam na 10 dlatego, że napisałam