Sol verus. Studia nad ikonografią Chrystusa w sztuce pierwszego tysiąclecia

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
sztuka
vanjean

Książka Sol verus traktuje o obrazowaniu głównych tematów sztuki chrześcijańskiej: Zmartwychwstania, Przemienienia i Powtórnego Przyjścia Chrystusa. Omówione są w niej źródła tych przedstawień, którymi były rozmaite wyobrażenia Heliosa Słońca oraz ich treści ideowe wywodzące się z koncepcji Chrystusa jako "Światłości świata" (Ew. św. Jana 1, 1-9; 8,12), Oriens ex alto (Ex. św. Łukasza 1, 78) i "Słońca sprawiedliwości" (Malachiasz 4,2).

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: https://www.atticus.pl/?pag=poz&id=85876