Evil Dark

Okładka książki Evil Dark Justin Gustainis
Okładka książki Evil Dark
Justin Gustainis Wydawnictwo: Angry Robot Cykl: Occult Crimes Unit Investigation (tom 2) fantasy, science fiction
Occult Crimes Unit Investigation (tom 2)
Angry Robot
2012-04-24
2012-04-24

Przedstawiam wam "Evil Dark" autorstwa Justina Gustainisa - mroczną powieść z gatunku urban fantasy, która wprowadza czytelników w pełen niebezpieczeństw i tajemnic świat.

Justin Gustainis, amerykański pisarz zafascynowany tematyką paranormalną, zyskał sobie uznanie czytelników dzięki swojemu oryginalnemu podejściu do gatunku. Jego styl pisania cechuje się ciemnym i surowym tonem, który idealnie pasuje do opisywanych wydarzeń. Autor jest znany z umiejętności tworzenia realistycznych postaci i trzymającej w napięciu fabuły.

W "Evil Dark" Gustainis zabiera nas w świat pełen demonów, wampirów i czarownic. Główny bohater, detektyw Stan Markowski, staje w obliczu niebezpieczeństw, które zagrażają równowadze między światem ludzi a światem nadprzyrodzonym. To opowieść o walkach z siłami zła i poszukiwaniu sprawiedliwości.

Mroczna atmosfera powieści jest niewątpliwie jej największym atutem. Autor buduje napięcie i niepewność, a opisy niepokojących zjawisk potrafią wprawić czytelnika w lekki dreszcz. Sceny akcji są dobrze zrealizowane i potrafią zapewnić odpowiednią dawkę adrenaliny.

Niestety, "Evil Dark" ma również swoje słabe strony. Narracja czasami traci tempo, a niektóre wątki wydają się nieco powtarzalne i przewidywalne. Charakteryzacja bohaterów pozostawia trochę do życzenia, a ich emocje i motywacje nie zawsze są odpowiednio rozwinięte.

Ocena 4/10 - "Evil Dark" to mroczna powieść urban fantasy, która wprowadza czytelników w świat demonów i nadprzyrodzonych zjawisk. Justin Gustainis potrafi budować napięcie i zapewnić dawkę niepokoju, ale niestety nie wszystkie elementy powieści są równie udane. Choć niektóre wątki mogą być przewidywalne, a bohaterowie nie zawsze są wystarczająco rozbudowani, wciąż znajdziecie tutaj odpowiednią ilość mrocznej rozrywki dla fanów gatunku. Justin Gustainis pokazuje swój talent w kreowaniu mrocznych światów i wzbudza zainteresowanie co do dalszych książek w jego dorobku.

• 52 książki - 2017
  • Po angielsku